• DOLAR 32.602
  • EURO 34.83
  • ALTIN 2492.838
  • ...
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Akdeniz Bölge Finali Adana'da gerçekleştirildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kur'an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimini ve Kur'an-ı Kerimi yüzünden güzel okumaya teşvik etmek amacıyla, il ve ilçelerde hafızlık eğitimi veren Kur'an kurslarında okuyan öğrencilere yönelik olarak başlatılmış olan "Kur'an Kursları Arası Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması" Adana'da düzenlenen final etkinliğiyle tamamlandı.

Yapılan yarışmada; Türkiye finaline katılmak üzere erkek öğrenci kategorisinde, Isparta İli Mekke Erkek Kur'an Kursu öğrencisi Emrullah Kırkıncı, kız öğrenciler kategorisinde ise Adana ili Seyhan İlçesi Hacı Fatma Feride Hatun Kız Kur'an Kursu öğrencisi Esra Akdeniz bölge birincisi seçildi.

Yarışmada erkek öğrenci kategorisinde; Hatay ili Kırıkhan İlçesi Merkez Kur'an Kursu öğrencisi Ali Cemiloğlu ikinci, Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Müftü Muhammed Gevher Kur'an Kursu öğrencisi Harun Efe Kenger üçüncü oldu.

Yarışmada kız öğrenci kategorisinde; Isparta İli Merkez Deregümü Yatılı Kız Kur'an Kursu öğrencisi Hatice Bitiktaş ikinci, Antalya İli Muratpaşa İlçesi Mevlâna Yatılı Kız Kur'an Kursu öğrencisi Elif Ahsen Andıç üçüncü oldu.

"Kur'an bizim her şeyimiz. Onu güzel okumak, Onun bize emrettikleriyle amel etmek bizim için ibadettir"

İl Müftüsü Mehmet Taşcı, yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür ederek, "Kur'an bütün kitapların başıdır. Kur'an bizim her şeyimiz. Onu güzel okumak, Onun bize emrettikleriyle amel etmek bizim için ibadettir. Bizim ecdadımız Anadolu coğrafyasında Kur'an'a büyük hizmetler etmiş ve Cenab-ı Hakk da bizi mahcup etmemiştir. Ecdadımız Kur'an'a hizmetle yükselmiştir. Çünkü Allah, Kur'an'a hizmet edenleri yükseltir ve yüceltir. Öğrencilerin hocaları ile anne ve babalarını da ayrı ayrı tebrik ederim." dedi.

İl Müftüsü Taşcı, bölge birincisi seçilen erkek öğrenci için 17 Eylül 2022 Cumartesi günü Denizli ilinde, kız öğrenci için ise 14 Eylül 2022 Çarşamba günü Zonguldak ilinde katılacakları Türkiye finalinde başarılarının devamını diledi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir