• DOLAR 17.947
  • EURO 18.424
  • ALTIN 1037.71
  • ...
​45 yaşında üniversiteyi birincilikle bitirdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Bingöl Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreni düzenledi. Törende 3 çocuk babası Murat Yıldırım (45), Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundan birincilikle bitirdi.

1997 yılında Endüstri ve Meslek Lisesi Torna ve Tesviye Bölümünden mezun olan Yıldırım, 5 yıl Hollanda’da yaşadıktan sonra tekrar Türkiye'ye döndü. Çeşitli işlerde çalışan Yıldırım, 2015 yılında Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı.

Üniversite hayalini gerçekleştirmek için 2020 yılında üniversite sınavına giren Yıldırım, Bingöl Üniversitesinde Makine ve Metal Teknolojileri Bölümünü kazandı. Vali Güner Orbay Orta Okulu’nda Teknisyen olarak çalışan Yıldırım, iş ve aile hayatının yanında 150 öğrenci arasından birincilikle mezun oldu.

Yıldırım’ın, Bingöl Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi Salonunda gerçekleşen 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet törenine Ablası Ayşe Dursun, kız kardeşi Neslihan Kaya, oğulları Halit Meşal Yıldırım ve Emir Hattap Yıldırım, İlkokul Öğretmeni Melik Turan ile Vali Güner Orbay Orta Okulu Müdürü M.Selim Anacur katıldı.

Yıldırım ve sınıf arkadaşlarının cübbe giydiği törende okul birinciliği belgesi verilerek, hediye takdim edildi.

“Başarımın arkasında abim var”

Törende ilk olarak öğrenciler adına okul birincisi Makine Teknolojileri Bölümü Programı’ndan Murat Yıldırım bir konuşma yaptı.

Babasını küçük yaşta kaybettiğini belirten Yıldırım, abisi Emin Yıldırım’ın desteği ile iş ve okul hayatında başarılı olduğunu dile getirerek, "Size hayatımdan kısa bir kesitle başlamak istiyorum. Ben küçük yaşta; babasını kaybetmiş annemizle beraber 8 kişilik bir ailenin ortanca çocuğuyum. Özellikle annem, babamın vefatıyla bize hem maddi hem de manevi anlamda büyük destekleri oldu. Bizi dualarından hiç eksik etmedi. Bıkmadan usanmadan topluma yararlı birer fert olmamız ve yine ahlaki değerlerle yetişmemiz için her zaman en güzel ortamlar oluşturarak bizim yetişmemizi sağladı. Çok değerli abim; onu da burada anmadan geçemeyeceğim. Babamızın vefatıyla beraber bize hem abilik hem de babalık yaptı. Daha genç yaştayken ailenin bütün sorumluluğu ona kalmıştı. Annem ile beraber bizim yetişmemizde onun payı çok büyük." dedi.

Üniversite hayalini hiç unutmadığını kaydeden Yıldırım, “Makine bölümü hikâyeme gelecek olursak; Yaş 42’ye gelmişti artık evli ve 3 çocuk babası olmuştum. Çocukluk hayallerimi hiç unutmamıştım.  Eski ismiyle torna tesviye bölümü yeni adıyla makine teknolojileri bölümünü okurken hayalimde hep makine mühendisliği veya uçak mühendisliği bölümlerinden birini okumak vardı. Tabi zaman ve şartlar o hayallerimi gerçekleştirmemi biraz erteletmişti. Bu geciktirmenin sebebi kısa bir Avrupa hayatım, derken iş hayatım ve evlilik hayatım olmuştu. Ama o hayallerimi hiç unutmamıştım.  Bingöl Üniversitesinde makine bölümünün açıldığını duyduğumda çok sevinmiştim ve tekrar o hayalimi kısmen de olsa gerçekleştire bilmenin sevincini yaşıyordum. Derken sınava girdim ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Makine bölümüne girmeye hak kazandım. Ve şu anda bu bölümden mezun olmuş biri olarak karşınızdayım” diye konuştu.

“Başarı için asla pes etmeyin”

‘Okumanın ve eğitimin yaşı yoktur’ diyen Yıldırım, “Liseden sonra 25 yıl çeşitli sebeplerle ara verdiğim eğitim hayatım 42 yaşına bastığımda başlamış olduğum üniversite hayatımı 45’ine bastığım bu günlerde bitirmiş bulunmaktayım. Siz değerli arkadaşlarıma tavsiyem; hangi yaşta olursanız olun başarıyı elde etmek istiyorsanız doğru bir planlama ve güzel bir program ile azim ve kararlılıkla çalışıp çabalarsanız başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Belki uykusuz kalacaksınız belki yorulacaksınız belki de bazen sıkılacaksınız ama asla pes etmeyin." şeklinde konuştu. (İLKHA) Bu haberler de ilginizi çekebilir