• DOLAR 33.195
  • EURO 36.023
  • ALTIN 2550.996
  • ...
Batman Valisi Canalp, basın mensuplarıyla bir araya geldi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kararnameyle Edirne Valiliği'nden Batman Valiliğine atanan ve geçtiğimiz haftalarda görevine başlayan Vali Ekrem Canalp, kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltılı basın toplantısında buluştu.

Burada basın mensupları ile tanışan Vali Canalp, basının kamu görevi gibi önemli bir rolünün olduğuna vurgu yaptı.

Görev süresi boyunca basınla birlikte kentin sorunlarına çözüm bulmaya çalışacaklarını belirten Canalp, “Buradaki basın mensuplarımızla beraber ümit ediyorum ki daha önceki görev yerlerimde uygulama çalıştığım, bazen de uyguladığım projeleri beraberce hayata geçirebiliriz. Bunun için ihtiyacımız olan şey; düşünmek, biraz hayal kurmak, sonrasında da beraberce hangi projeleri, özellikle yerel basınımız için en sıkıntılı ve can suyu olacak projeler neler varsa onları hayatta tutabilecek, ortaya çıkan olumsuzluklara rağmen olumlu şekilde neler varsa bunları beraberce konuşur, gündeme getirir, projelendirin ve hayata geçiririz.” dedi.

Tüm Batmanlıların valisi olmaya çalışacağını ifade eden Canalp, konuşmasına şöyle devam etti: “Güçlü yerel basın demek halkın istek, beklenti, temennilerini, şikâyet ve sıkıntılarını en hızlı, en rahat ve en objektif şekilde bulunabilmesi demektir. Batman’da görev yapacağım süre içerisinde yapabildiğim kadarıyla bütün Batmanlıların ve herkesin valisi olmaya çalışacağımı bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

Vali Canalp’ın, gazetecilerin sorularını cevaplandırmasının ardından program son buldu.(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir