• DOLAR 31.005
  • EURO 33.572
  • ALTIN 2022.499
  • ...
Gaziantep'te kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen kan bağışı kampanyasının 13'üncü programı yapıldı. Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Kızılay tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi Meydan’ında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şahinbey Belediyesi kan bağışı kampanyasında, en fazla kan bağışı ve en fazla katılımcı başarısını yeniledi.

"Çok önemli bir organizasyon"

Kan vermenin öneminin ancak ihtiyaç duyulduğunda anlaşıldığını ifade eden Gaziantep Valisi Davut Gül, “Şahinbey Belediyemizin her yıl düzenlediği kan bağışı kampanyası şüphesiz Gaziantep ve Şahinbey için çok önemli bir farkındalık. Kan meselesinin ancak ne kadar çok ihtiyacımız olduğunda önemini anlıyoruz. Kızılay, dünyada ve ülkemizde gurur kaynağımız. Bu anlamda Kızılay aracılığıyla bu organizasyonun yapılması çok önemli. Başta Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve ekibi olmak üzere Kızılay’ımıza, STK’lara ve tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

"Kızılay, Türkiye için çok önemli"

Kızılay’ın yardım ve insanlık elini örnek bir şekilde gösterdiğine dikkati çeken AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, “Kızılay, Türkiye için çok önemli bir kurum. Dünyanın her yerinde Türkiye’nin yardım ve insanlık elini örnek bir şekilde gösteren bir kurumdur. Kan bağışı kampanyasıyla birçok ihtiyaç sahibi hastaya ve Kızılay’a destek olmamız mümkün. Bu anlamda kan bağışında bulunan herkesi saygı ile selamlıyor ve bu kampanyayı organize eden Gaziantep Valiliği’ne Şahinbey Belediyesi’ne ve Kızılay’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

"5 bin 468 kişi kan verdi"

Kan bağışı kampanyasına vatandaşın gösterdiği ilgiden dolayı oldukça memnun olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Gaziantep Valiliğimiz, Şahinbey Belediyemiz ve Kızılay iş birliği içerisinde bu yıl 13’üncüsünü düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında yeni bir başarıya daha imza attık. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda tarihi bir gün yaşadığımız için çok mutluyuz. Daha önce 3 binin üzerinde bir günde kan alarak önemli bir başarıya imza atmıştık. Halkımız, sivil toplum örgütlerimiz, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden kan bağışında bulunmak için herkes 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na geldi. Toplamda 5 bin 468 ünite kan alımı gerçekleşti. Bizleri yalnız bırakmayan ‘Vatan İçin Can Millet İçin Kan Veririz” diyen tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"İyilik gemisi Gaziantep’e demir attı"

Bağışlanan kanların ihtiyaç sahibi insanlara şifa olacağını ifade eden Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, “Bu kan bağışlarınız bilmediğiniz ve tanımadığınız insanların yüreklerine dokunacak ve onlara şifa olacak. Geleneksel olarak yapılan ve 13’üncüsünü icra ettiğimiz ve daha önceki başarılı çalışmalarında Kızılay dostu Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu 20 bin ünitenin üzerinde kan toplamıştı. Böyle bir organizasyon düzenlediği için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

"Bir ünite kan 3 can"

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kan bağışında bulunmak için gelen vatandaşlar “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun örnek projelerinden birisine daha destek vermekten mutluluk duyduk. Her yıl düzenlediği kan bağışı etkinliği ile hem Kızılay’a hem de şifa bekleyen hastalara destek oluyor. Bizlerde her zaman olduğu gibi başkanımızın yanındayız. Kan bağışında bulunarak kan bekleyen hastalara umut olmak istiyoruz. Bu anlamda böyle bir organizasyonun içerisinde olmaktan oldukça mutluyuz” diye konuştular. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir