• DOLAR 32.601
  • EURO 34.855
  • ALTIN 2496.07
  • ...
HAMAS Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma çağrısında bulundu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Ramazan ayına girilmesi münasebetiyle tebrik bildirisinde bulunan HAMAS; kutlu ayı Mescid-i Aksa'da temizlik ve süslemelerle karşılayan genç ve yaşlı tüm herkesi, yapacakları ibadetlerle Mescid'e sahip çıkmaya çağırdı.

Yaptıkları açıklamada işgalci siyonist rejimin Kudüs'e, halkına ve Mescid-i Aksa'ya yönelik kötü niyet ve düşmanlığının devam ettiğini belirten HAMAS, halka mübarek Ramazan ayında geçici olan bu işgale karşı kollarını germeyi ve onlara karşı sağlam bir bağlı kalmaları gerektiğini hatırlattı.

HAMAS Mescid-i Aksa'nın işgalci siyonist rejim ve yerleşimciler için yasak bölge olarak kalacağına vurgu yaptığı ve işgale karşı direnen kahramanları selamladığı açıklamasında, Kudüs'e, Batı Şeria'daki ve çevre bölgelerdeki halka yönelik saldırganlığa net bir cevap olarak kahramanca eylemler gerçekleştirdiğini, Gazze ve direniş yolunun haklarını geri almak için en etkili ve en kısa yol olmaya devam edeceğini dile getirdi.

Ramazan ayının şehit, esir ve yaralıların aileleriyle dayanışma için bir fırsat olduğunu, onları ziyaret etme ve destekleme girişimlerinin olmasını gerektiğini belirten HAMAS, son olarak bu ayın Filistin halkına ve bütün İslam Ümmetinin birlik ve dayanışmasına vesile olmasını diledi. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir