• DOLAR 32.858
  • EURO 35.695
  • ALTIN 2553.122
  • ...
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Marketlerde 160-170 lira arasında satılan 5 kilogram ayçiçek yağının 129 TL’ye satışa sunulduğunu duyan vatandaşlar, sabah namazının ardından günün ilk ışıklarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) akın ederek uzun kuyruklar oluşturdu.

Bugün saat 09.00-16.00 saatleri arasında yapılan satışlarda vatandaşlar sadece yağ alabildi. TMO önünde bir kilometreyi aşkın uzun kuyruk oluşturan vatandaşlar, saatlerce yağ almayı bekledi.

Talebin yoğun olmasından ötürü yağ satışı 2 adetle sınırlandı. Aşırı talep nedeniyle TMO’nun satış noktası izdihama neden olurken, sıranın kendilerine gelmesini bekleyen kimi vatandaşlar ise tepki gösterdi.

TMO’ya yağ almaya gelen vatandaşlar, uzun kuyrukların çileye dönüştüğünü söyledi.

Ramazan Uçar

Yağ alabilmek için saatlerce kuyrukta beklediklerini belirten Ramazan Uçar, “Bu milletin halini görüyorsunuz. Türkiye’nin her yerinde tarım marketleri varken Batman’da niye yok? Millet neden gece saat 04.00-05.00’da gelip kuyruğa giriyor? Nereye kadar? Yağ iki taneyle sınırlıdır. Bu kuyrukların olmaması için tarım marketlerinin kurulması gerekir. Millet sabahın erken saatlerinde kuyruklara girmemesi gerekiyor. Buna bir çare bulunması gerekiyor.” dedi.

Mehmet Özel

Fiyatı uygun olduğu için TMO’dan yağ aldığını ifade eden Mehmet Özel, “Zorluk çekiyoruz ama ne yapalım? Kuyrukta beklememiz zordur. Marketlerde yağ fiyatı çok daha fazladır. Uygun olduğu için buraya geldim.” diye konuştu.

Mahsum Bağuç

Saatlerce kuyrukta beklediğini dile getiren Mahsum Bağuç, “Yağ ucuz olduğu için geldim. Ama keşke gelmeseydim. 3 saat kuyrukta bekledim. Böyle olacağını bilseydim gelmezdim.” ifadelerini kullandı.

Zeki Tekin

5 kilogram ayçiçek yağının 92 TL’den 129 TL’ye çıktığını aktaran Zeki Tekin ise şunları söyledi: “Sabah saat 06.00’da yağ almaya geldim. Sırada beklemek çok zahmetlidir. Sabahtandır bekliyorum, perişan oldum. Her yerde bu dağıtımlar yapılsın.”(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız