• DOLAR 31.036
  • EURO 33.797
  • ALTIN 2026.155
  • ...
Gaziantep’te vatandaşlara fidan dağıtıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Her yıl geleneksel olarak fidan dağıtımı gerçekleştiren Şahinbey Belediyesi bu geleneğini bu yılda Orman Haftası’nda sürdürmeye devam etti.

Balıklı Parkı’nda vatandaşlara 150 bin adet çam fidanı dağıtımına başlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, daha yeşil bir Gaziantep ve Şahinbey için fidan dağıttıklarını ifade etti.

“Daha yeşil bir Gaziantep için çalışıyoruz”

Göreve geldikleri günden bu yana yaklaşık 4 milyon ağaç dikimi ve dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Tahmazoğlu, “Öncelikle Orman Haftamız kutlu olsun. Ülkemizin dört bir yanının ağaçlarla kaplanması için ağaç dikimi çok önemli. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz bu alanda çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak,  ağaçlandırma konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu ana kadar 4 milyonun üzerinde ağaç dikimini ve dağıtımını gerçekleştirdik. Her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarımıza fidan dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak 650 park ve yeni piknik alanları yaparak buraları ağaçlandırdık. Şu anda yetişmiş ağaçlar dikerek zamanı da satın alarak daha yeşil bir Şahinbey daha yeşil bir Gaziantep için çalışıyoruz. 750 bin zeytin fidanı, 150 bin fıstık fidanını çiftçilerimize dağıttık ve ürün vermeye başladılar. Şimdide vatandaşlarımıza çam fidanı dağıtıyoruz. Bu alanda çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir