• DOLAR 31.036
  • EURO 33.745
  • ALTIN 2024.29
  • ...
Gaziantep’te öğrenciler İstiklal Marşını en güzel okumak için yarıştı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İstiklal Marşının kabul edilişinin 101’inci yıl dönümü nedeniyle Şahinbey Belediyesi tarafından “İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.

Yarışmaya katılan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, büyük bir öz güvenle sahneye çıkarak okuma ve hitabet hünerlerini sergiledi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezinde düzenlenen yarışmayı kurum müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler izledi.

Yarışmanın jüri üyeliğini, Gaziantep Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Öğretim Görevlisi Murat Kılıç, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi Sakine Hakkoymaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Seyfullah Mustafa Palas ve Feyza Kılıç yaptılar.

“İstiklal Marşı’nın her kelimesi ve mısrası muhteşem”

Programda konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İstiklal Marşı’nın her hecesinin muhteşem olduğunu belirterek, “Yarışmamız anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere toplam dört kategoride yapıldı. İstiklal Marşımız milletimizin bağımsızlık yolunda vermiş olduğu o kahramansı ve destansı mücadelenin şiire, mısralara dökülmüş hali. Rabbim bizlere bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Rahmetli Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nı kalbinden gelen imanla ve vatan aşkıyla yazmış. Her kelimesi ve mısrası muhteşem. Allah Mehmet Akif Ersoy’dan da razı olsun. Tüm şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Onlar olmasaydı, biz bu vatan topraklarında rahat ve huzurlu bir şekilde yaşayamayacaktık.” dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir