• DOLAR 31.192
  • EURO 33.836
  • ALTIN 2038.188
  • ...
Gaziantep’te market denetimlerinde tarihi geçmiş ürünlere el konuldu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde KDV indirimi, fahiş fiyat ve tarihi geçmiş ürünlere yönelik denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte marketlerde KDV indirimi, stokçuluk ve son kullanma tarihi geçmiş ürün satılıp satılmadığı yönündeki denetimlere katıldı.

“Denetimlerimiz aralıksız devam edecek”

Denetimlerin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, vatandaşın sağlığını ve alım gücünü düşündüklerini belirterek, “14 Şubat tarihinde hükümetimiz tarafından alınan karar gereği temel gıda ürünlerinde KDV yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüldü. Marketlerin ve bakkalların bu karara uyup uymadığı zabıta ekiplerimiz tarafından denetlendi.  3 bin 924 işyerinde KDV indirimi, stokçuluk, son kullanma tarihi geçmiş ve bozuk ürün satılıp satılmadığı yönünde denetimler yapıldı. Bu denetimler neticesinde 73 işyerine yasal yaptırım uygulandı. 2 iş yerine stokçuluktan, 1 iş yerine fahiş fiyattan, diğer işyerlerine ise tarihi geçmiş ürün satmaktan dolayı işlem yapıldı. 8 bin 806 adet son kullanma tarihi geçmiş ürüne el koyduk. Vatandaşımızın sağlığı ve alım gücü bizim için çok önemli. Vatandaşlarımız için denetimlerimizi gece gündüz demeden sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir