• DOLAR 31.033
  • EURO 33.814
  • ALTIN 2029.43
  • ...
Gaziantep’te yapımı tamamlanan kapalı semt pazarı açıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İlçeye yaptırılan ve düzenlenen törenle hizmete açılan kapalı semt pazarı için Şahinbey Belediyesi ve Oğuzeli Belediyesi arasında 27 Kasım 2020’de protokol imzalanmıştı.

Protokolün ardından inşaat çalışmaları başlayan, yapımı 15 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan ve dün düzenlenen törenle halkın hizmetine açılan kapalı semt pazarı, ilçe halkından büyük beğeni topladı.

Şahinbey ilçesinin yanı sıra diğer ilçelerinde ihtiyaçlarını gidermeye çalışan ve ilçe belediyelere de bu anlamda desteklerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, semt pazarının önünde yapılan törende konuştu.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç’ın kapalı semt pazarı talebinin üzerine Oğuzeli’ne kapalı semt pazarı yaptıklarını anımsatan Tahmazoğlu, pazar yerinin hayırlı olmasını diledi.

Şahinbey ilçesine yaptıkları yatırımları anlatan Tahmazoğlu, “El ele, gönül gönüle verdiğimiz zaman milletimizin hak ettiği hizmetleri en güzel şekilde sunmaya çalışıyoruz. Göreve başladığımızda Şahinbey’de iki tane semt pazarı vardı. Şu anda 13 tane semt pazarımız hizmet veriyor, 3 tane de semt pazarımızın inşaatı devam ediyor. Yeni gelişen mahallelerimize yeni semt pazarları yapıyoruz. Aynı şekilde sosyal tesisleri de yapıyoruz. Şahinbey’de hiç taziye evi yoktu. Şu anda 280 tane taziye evimiz var ve ihtiyaç olan mahallelere taziye evi yapmaya devam ediyoruz. Yol, asfalt gibi diğer tüm çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Oğuzeli ilçesinin her yatırımın en güzeline layık olduğunu belirten Tahmazoğlu, tüm ilçelerin kendileri için çok değerli olduğunu ifade ederek, “Oğuzeli’miz her şeyin en güzeline layık. Başkanımızla konuştuk, bizden bir pazar yeri talep etti. Bizde hem Araban’da hem de Oğuzeli’nde kapalı pazar yeri inşaatlarına başladık. Pazar yeri deyip geçmemek lazım. Çünkü hakikaten pazaryerleri çok önemli. Pazarcılarımız ve vatandaşlarımız bunu daha iyi anlıyorlar. Yaz, kış, yağmur, kar demeden üstü kapalı olduğu için tüm sorunlardan korunmuş oluyor. İçerisindeki aydınlatma, lavabo, mescit ve zabıta noktasıyla komplike bir tesis. Pazaryerleri Kurban Bayramı’nda kurban kesim yeri olarak kullanılırken, toplantılarda da kullanılıyor. Pazar yerimizin Oğuzeli’mize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Semt pazarında yöresel ürünlerin satılacak olmasının önemli olduğunu belirten Tahmazoğlu, yöresel ürünlerin satış gününün pazar günü olması önerisinde bulundu.

Pazarın yapımında başta Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Şahinbey Belediyemizle birlikte yaptığımız bu pazar yeri hem pazarcı esnafımızın hem de alışveriş yapan hemşerilerimizin hayatını kolaylaştıracak. Daha konforlu bir alış veriş yapılmasını sağlanacak. İnşallah pazar yerimizi bir adım ötesine taşıyarak evlerde üretilen yöresel ürünlerimizin satıldığı bir pazar haline de dönüştürmek istiyoruz.” diye konuştu.

Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar, sık sık ilçedeki semt pazarını ziyaret ettiğini, hem vatandaşların hem de pazar esnafının eski pazaryerinin ilçeye yakışmadığını, özellikle kış günlerinde zorlandıklarını ve alış verişin rahat yapılmadığından yakındıklarını belirterek, Şahinbey Belediyesi ve Oğuzeli Belediyesi işbirliği ile ilçeye yapılan semt pazarı sayesinde bu sorunun ortadan kalktığını ifade etti.

Konuşmaların ardından yapılan dua ve kurdele kesimi ile kapalı semt pazarı halkın hizmetine açıldı.

Açılışa, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir