• DOLAR 31.036
  • EURO 33.767
  • ALTIN 2025.901
  • ...
Gaziantep’te marketlerde KDV indirimi denetimleri devam ediyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, temel gıda ürünlerinde Katma Değer Vergisi’nin (KDV) yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesinin ardından, marketlerde KDV ve tüketim tarihi geçmiş ürünlerin denetimini yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı temel gıda maddelerinde yüzde 7 KDV indirimi uygulamasının yürürlüğe girmesiyle birlikte Tahmazoğlu, zabıta ekipleri ile marketlerde KDV denetimi yaptı.

Raflarda etiket bulunup bulunmadığını inceleyen Tahmazoğlu ve ekipler, satılan ürünlerin kasa fişlerini de kontrol ederek, yüzde 7’lik KDV indiriminin uygulanıp, uygulanmadığını da denetledi.

“Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için önemli”

denetimlerin devam edeceğini belirten Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizle 7/24 denetimlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Vatandaşımızın sağlığı bizim için çok önemli. Hükümetimizin yapmış olduğu KDV indiriminden sonra marketlerde ve kasaplarda fiyat indirimi olup olmadığını ve son kullanma tarihi geçmiş olan ürünlerle ilgili satışların yapılıp yapılmadığını sıkı bir şekilde denetliyoruz. Denetimlerimiz sonrasında son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el koyuyoruz. Vatandaşımızın sağlığı ve satışı yapılan ürünlere gercek fiyatlarından ulaşmaları bizim için çok önemli. Bu anlamda denetimlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir