• DOLAR 31.036
  • EURO 33.777
  • ALTIN 2026.393
  • ...
Gaziantep’teki “Okuyan Çocuk Şenliği Kitap Fuarı”na yoğun ilgi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi tarafından Şahinbey Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen “Okuyan Çocuk Şenliği Kitap Fuarı” çocukların oldukça ilgisini çekiyor.

14-20 Şubat tarihleri arasında açık kalacak olan fuarda 18 yazar ve 70 yayınevi, çocukların dünyalarını renklendiriyor. 4 müzikal, 2 sinema ve 1 tiyatro gösterimi ile tüm kitapseverlerin ve çocukların ilgisini çeken fuar oldukça yoğun ilgi görüyor.

Fuara katılan çocuklar düzenlenen müzikaller ve gösterilerle oldukça eğlenceli anlar yaşarken, daha sonra ise şişme oyun alanlarında enerjilerini atıyorlar. Anne ve babalar ise çocuklarına uygun olan kitapları daha uygun fiyatlara stantlardan alarak evlerini adeta bir kütüphaneye çeviriyorlar.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, düzenledikleri kitap fuarıyla çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Şahinbey Belediyesi olarak gençlerin ve çocukların eğlenerek öğrenmesi için birbirinden değerli yazarlar ve yayınevlerinin yanı sıra müzikaller ile tiyatro gösterisi düzenlediklerini belirten Tahmazoğlu, “Çocuklar istedikleri kitapları bulabilsin ve daha uygun fiyata alabilsinler diye 70 yayınevi birbirinden değerli kitapları getirdiler. Bunların dışında 2 elektronik oyun aleti, 9 tane atölye ve 4 oyun alanı oluşturarak çocuklarımızın doyasıya eğlenmelerini istiyoruz. ‘Çocuk Şenliği Kitap Fuarı'na Gaziantepli ve çevre illerdeki kitapseverler yoğun ilgi gösteriyor. Bu da bizim ne kadar doğru bir adım attığımızı gösteriyor. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’ne çocukları ile birlikte gelen aileler, 70 yayınevi arasından istedikleri kitapları çok rahat bulabiliyor ve çocuklarına okuma kültürünü aşılayabiliyorlar. Bu fuardaki asıl amacımız, çocuklarımıza, gençlerimize ve vatandaşlarımıza kitapları sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak. 20 Şubat pazar gününe kadar devam edecek olan fuarımızı, tüm vatandaşlarımızın en az bir defa ziyaret etmesini istiyoruz.” dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir