• DOLAR 32.222
  • EURO 34.881
  • ALTIN 2429.141
  • ...
Kaçak kesim operasyonu: Eşek ve katırlar kurtarıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İzmir’in Konak ilçesine bağlı İşçiler Caddesi’nde bulunan eski un fabrikası civarında kaçak kesim ihbarı alan ekipler harekete geçti.

Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisi ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ortak operasyon yaptı.

Kaçak kesim yapan üç kişi suçüstü yakalandı. Baskında, 10’u katır, 3’ü eşek olmak üzere 13 hayvan kurtarılarak koruma altına alındı.

KESİLEN UZUVLAR İMHA EDİLDİ
Tek toknaylı hayvanların kesildiği belirlenirken, katledilen tek toynaklı 6 hayvana ait deri ve kesilen uzuvlar, Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince bölgeden alınarak güvenli şekilde imha edildi.

Kaçak kesim yaparken yakalanan 3 kişi, kesimini gerçekleştirdikleri hayvanların kendilerine ait olduğunu, bağlı halde bulunan hayvanların ise kendilerine ait olmadıklarını öne sürdü.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
Suçüstü yakalanan üç kişi hakkında, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda Ve Yem Kanununa göre yasal işlem uygulanmak üzere ortak tutanak tanzim edildi ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

PARA CEZASI ALMALARI BEKLENİYOR
Kaçak kesim yapılan alanda bağlı olarak bulunan katır ve eşekler, Bornova Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’na teslim edildi. Hayvanları katleden şahısların, ağır para cezası alması bekleniyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir