• DOLAR 32.504
  • EURO 34.783
  • ALTIN 2499.528
  • ...
Çocuk trafik eğitim parkları ile çocuklara trafik bilinci kazandırılacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen protokol imza törenine, Vali Davut Gül,  Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile İl Sağlık Müdür Vekili Levent Sağlam katıldı.

 

Törende açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, trafik kazalarının azaltılması yönünde önemli bir proje olduğunu belirtti.

“Çocuklarımıza trafik bilinci aşılanmış olacak”

Trafik kazalarının azaltılması yönünde Türkiye’nin her tarafında çalışmaların yapıldığını anımsatan Gül, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nunda talimatlarıyla yapılan trafik parkları bulunuyor. Daha önce de şehrimize 1 tane yapılmıştı. Şimdi de Şahinbey Belediyemiz, ilçemizde 3 tane açıyor. Nüfusumuzun 1 milyonu 18 yaşının altında. Emniyet Müdürlüğümüzün teknik desteği, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çocukları getirmesi, Kaymakamlığımızın ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün genel koordinesi, Şahinbey Belediyemizin lojistik desteği ile çocuklarımız trafik eğitimlerini erken yaşta almış olacaklar. Başta Mehmet Tahmazoğlu Başkanımız olmak üzere Şahinbey Belediyemizin her kademesinde çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, bu tür projelerle trafik kazalarında ciddi anlamda düşüş yaşandığını belirterek, “İçişleri Bakanlığımızın son yıllarda başlattığı projelerle özellikle trafik kazalarında çok ciddi düşüşler oldu. Bunun temeli küçük yaşta verilen eğitimlerden geliyor. Şahinbey Belediyemiz de Şahinbey ilçemizde 3 ayrı alanda bu projeye katkı sundu. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na yapmış olduğu bu projeden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Çocuklarımıza küçük yaşta trafik eğitimleri vermek istiyoruz”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey ilçesine 3 tane trafik parkı kazandırdıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Şahinbey Belediyesi olarak Şahinbey ilçemizde iki ayrı bölgeye üç adet trafik parkı yaptık. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bu konu üzerinde hassasiyetle duruyor. Daha önce ki Gaziantep ziyaretlerinde de trafik parklarının önemine dikkat çekip, ‘Gaziantep’e de yaparsanız iyi olur’ talimatını vermiş, ‘hatta açılışını bizzat kendim yapacağım’ sözünü vermişti. Biz Şahinbey Belediyesi olarak Şahinbey Parkı içerisine 10 bin metrekare alan üzerine kurduk. Çocuklarımızın trafikte karşılaşabileceği tünel, köprü, hastane, okul ve benzer yaya geçitleri gibi her şey orada temalandırıldı. Bunun dışında Yeşilvadi Millet Bahçemizin içerisine 2 tane ayrı trafik parkı yaptık. İçerisinde iki katlı bina ve içerisinde eğitim sınıflarımız, ailelerimizin çocuklarını getirdiğinde bekleme alanları ve kantinleri bulunuyor. Gaziantep Valimizin öncülüğünde Trafik Şube Müdürlüğümüzde ki eğitmenlerle çocuklarımıza küçük yaşta trafik eğitimleri vermek istiyoruz. Birçok trafik kazası hem dikkatsizlikten hem de kurallara uymamaktan geçiyor. Ağaç yaşken eğilir kaidesiyle çocuklarımıza küçük yaşta bu eğitimleri verirsek trafik kazalarının da önüne geçmiş olacağız. Desteklerinden dolayı Gaziantep Valimiz Davut Gül’e Şahinbey Kaymakamımız Tahir Şahin’e, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe’ye İl Sağlık Müdür Vekilimiz Levent Sağlam’a teşekkür ediyorum.”

“Kazaların önlenmesi için önemli bir proje”

İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ da trafik parkının çok önemli bir proje olduğunu belirterek, “Trafik park konusunda devletimizin strateji belgesi çerçevesinde başta ölümlü trafik kazaları olmak üzere kazaları en aza indirme stratejisinin çok önemli olduğunu düşündüğümüz bir proje. Bu katkıyı sağlayan başta Sayın Valimize, Şahinbey Belediye Başkanımıza ve trafik parkta eğitim verecek olan eğitmenlerin kurumlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Çok güzel bir proje”

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise çocuklara verilecek eğitim ile trafik bilincinin aşılanacağını belirterek, “Trafik eğitimini çocuklarımıza uygulamalı olarak sunacak bu protokol için Sayın Valimize, Şahinbey Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza öğretmenlerimiz ile beraber trafik eğitimini çocuklarımıza çok güzel bir şekilde aktarmış olacağız. Bu proje ile şehrimizin trafiği de rahatlayacak. Proje için tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdür Vekili Levent Sağlam, çocuklara küçük yaşta verilecek trafik eğitiminin önemli olduğunu belirtti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir