• DOLAR 32.338
  • EURO 34.524
  • ALTIN 2452.015
  • ...
Gaziantep’te kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi 18 bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ederken, Şahinbey ilçesini çarpık yapılaşmadan yaşanılabilir modern kent görünümüne kavuşturuyor.

 

Şahinbey ilçesinde 18 bölgede kentsel dönüşüm çalışması başlatan Şahinbey Belediyesi, ilçe halkına daha modern yaşam alanları sunmak amacıyla kentsel dönüşüm kapsamında kamulaştırma ve konut yapımı gerçekleştirdi.

“Vatandaşımız için çalışıyoruz”

İlçede kentsel dönüşüm çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey bölgesinde 18 ayrı bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kentsel dönüşüm alanında yaptığımız çalışmalarla şu ana kadar 8 bin 714 evin kamulaştırmasını ve yıkımını gerçekleştirdik. Özdemirbey Caddesi’ni 2 şeritten 6 şeritte çıkardık. Ayrıca İnönü Caddesi’nin yükünü hafifletmek için eski garajlar bölgesine 40 metre genişliğinde Boğaziçi Bulvarını açtık. Diğer alanlarda da çalışmalarımız tam hızla devam ediyor.” dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir