• DOLAR 32.406
  • EURO 34.573
  • ALTIN 2455.51
  • ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneydoğu’nun en büyük kongre merkezini açtı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kente kazandırdığı ve Güneydoğu’nun da en büyüğü olan Kongre ve Sanat Merkezi’nin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'teki birçok yatırımın da toplu açılışını gerçekleştirdi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nden övgüyle bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, merkezdeki el sanatları sergisini gezdi, piyano çalan çocukları dinledi.

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, merkezin tanıtımı sırasında Gaziantepli bakır ustaları tarafından yapılan dev ibriği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şahinbey Kongre Merkezi’ni “muhteşem bir eser” diyerek tanımlayarak, “Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezinin açılışını yapıyoruz. Bu muhteşem eser Şahinbey'e, gazi şehrimiz Gaziantep'imize hayırlı, mübarek olsun. Gerek Başkanımıza, mimarından, mühendisine, tüm işçilerimize bu emekleri sebebiyle şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şahinbey Belediyesi’nin projelerini ve yatırımlarını örnek göstererek, “Şahinbey Belediyemiz mimarisiyle, salonlarıyla, fuayesiyle, içindeki diğer üniteleriyle gerçekten Gaziantep'e yakışır bir eser olan Kongre ve Sanat Merkezini şehrimizin hizmetine sundu. Yine kendisinin yaptığı Yeşilvadi Millet Bahçesinin önündeki 12 kilometrelik 50 metre genişliğe sahip Yeşilvadi Bulvarı'nı tamamladı. Mavikent projesinin 1245 konuttan oluşan yeni etabının, Serinevlerde 210 konutun, Yamaçtepe'de konutların inşasını bitirdi. Ayrıca Akkent Spor Köyü, Galericiler Sitesi, Tekstilkent Meydanı ve Katlı Otoparkı, Yeşilvadi Polis Amirliği, Mavikent Pazar Yeri’yle çok sayıda sosyal tesis, park, cami, restorasyon projesi de yine Şahinbey Belediyemizce tamamladı. Türkiye'nin kaynak üretme ve bütçesini iyi kullanma konusundaki örnek kurumu Şahinbey'in toplam yatırım tutarı 1 milyar 193 milyon TL olan bu eser ve hizmetlerinin de şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“Kültür ve sanat alanında çığır açacak”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da merkezin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Gaziantep’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılını kutladığımız bu mutlu günümüzde Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile Şahinbey ilçemize kazandırdığımız Kongre ve Sanat Merkezi’mizin açılışını gerçekleştirdik. Tesisimiz 37 bin 500 metrekare inşaat alanı, 11 salonu ve 4 bin 134 metrekare fuaye alanı ile gazi şehrimizin kültürüne, sanatına çok büyük katkı sağlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ‘kültür ve sanat alanlarına daha çok yatırım yapacağız’ söylemine uygun olarak bu tesis kültür ve sanat alanında yeni bir çığır açacak. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezimizin Gaziantep’imize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Şahinbey’de birçok projenin açılışı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi önünde gerçekleştirdiği açılış töreninde merkezin yanı sıra Yeşilvadi Şehit Ersan Gürpınar Polis Merkezi, Yeşilvadi ve Boğaziçi Bulvarları, sosyal tesisler, pazar yerleri, parklar, camiler, Mavikent 5’inci etap, Yamaçtepe ve Serinevler Konutları, Akkent Spor Köyü, Tekstilkent Meydanı ve Otoparkı, Oto Galericiler Sitesi, Şıh Meydanı ve içindeki yapıların restorasyonu gibi Gaziantep'teki birçok projenin açılışını gerçekleştirdi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir