• DOLAR 32.377
  • EURO 34.548
  • ALTIN 2457.256
  • ...
Gaziantep’te öğrenciler sınava hazırlanıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi liselere ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan ortaokul 8’inci ve lise 12’inci sınıf öğrencilerine hazırlık deneme sınav seti dağıtımı yapıyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ile birlikte İnci Konukoğlu Lisesi ve Kadriye Abdülmecit Özgözen Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenciler ile sohbet edip, öğrencilere TYT-AYT ve LGS eğitim seti hediye etti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerin deneme sınavlarıyla gerçek sınava hazırlandığını belirtti.

“11 milyon 600 bin kitap dağıttık”

İnci Konukoğlu Anadolu Lisesi’nde üniversite sınavına hazırlanan 12’inci sınıf öğrencilerine ve 8’inci sınıf öğrencilerine deneme sınavı kitapçıkları dağıttıklarını belirten Tahmazoğlu, “Amacımız gençlerimizi TYT-AYT ve LGS sınavlarına şimdiden hazırlamak. 8 tane deneme sınavı gerçekleştireceğiz. Düzenlenen sınava 8 bin 800 öğrencimiz katıldı. 50 bine yakın deneme kitapçığı aldık ve öğrencilerimize dağıtacağız. Böylelikle öğrencilerimiz göstermiş oldukları başarıyı katlayarak fazlasıyla göstereceklerdir. Şahinbey Belediyesi olarak 2 milyona yakın deneme kitapçığı ve soru bankası dağıttık. Bu kitapçıklarla öğrencilerimiz sınavlara hazırlanıyorlar. Bunun yanı sıra gençlerimize okuma kitapları dağıtıyoruz. Şu ana kadar 11 milyon 600 bin kitap dağıtarak, öğrencilerimizi okumaya teşvik ediyoruz. Ben “Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesi ile gençlerimiz geleceğe çok daha güzel hazırlanıyorlar. Şimdiden tüm gençlerimize girecekleri sınavlarda başarılar diliyorum.” dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir