• DOLAR 13.634
  • EURO 15.327
  • ALTIN 794.326
  • ...
HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Kavaklı Palu ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet Palu ilçesi Hacı Sadi Etkeser Camii'nde kıldıkları öğle namazından sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

HÜDA PAR Palu İlçe Başkanı İbrahim Güngören'in eşlik ettiği ziyarette Kavaklı esnafın sıkıntılarını dinledi.

 

Ziyaret sonrası esnaftan dinlediği sıkıntıları dile getiren Kavaklı şöyle konuştu:

Palu esnafının Arıcak ile Palu ilçeleri arasındaki yolun yapılması için bir talebi olmuştur. Arıcak'ta ikamet eden bir vatandaşın Palu'ya gelebilmesi, ticaretini yapabilmesi için bir an önce yolun yapılması gerekir. Esnafımız ekonomik sıkıntı ile birlikte fırsatçılığın yapıldığını ifade etmiştir. Birden fazla alımların yapılıp stoklandığını belirtmişlerdir. Bundan dolayı tedbirlerin artırılması ve fırsatçılara fırsat verilmemesini istiyorlar.

İlçede gençlerle de bir araya gelen Kavaklı, iş imkanları olmadığı için gençlerin ilçeden göç etmek zorunda kaldığına dikkat çekti.

Kavaklı, "Gençlerimizle buluştuk. Gençlerimiz iş talep ediyor. Gençlerimiz Palu'da kalamadıklarını, gençliğin göç ettiğini ve Palu'da çalışabilecek bir iş imkanlarının olmadığını belirtiyorlar. Aynı şekilde maneviyatın yok olduğunu, Murat Nehri'nin etrafından güvenlik zafiyetinin oluştuğunu dile getiriyorlar. Buralarda gençlerimizin uygunsuz bir şekilde bulunduğunu, uyuşturucu gibi maddelerin satıldığını belirtiyorlar. Merkezde yapılan bütün yol ve cadde temizliklerinden birçok esnaf şikayetçidir. Diğer ilçelere kıyasla Palu'da eğitimin çok zayıfladığını ifade ediyorlar. Palu'da öğretmen açığının olduğunu, bunun da ücretli öğretmenlerle giderilmeye çalışıldığını öğrendik. Bu yüzden eğitimdeki bu açığın kapanmasını istiyoruz." dedi.

Konuşmasının sonunda yetkililere seslenen Kavaklı, Palulu gençlerin ve esnafın sıkıntılarına kulak verilmesi ve bu sıkıntıların bir an önce giderilmesi gerektiğinin altını çizdi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir