• DOLAR 13.443
  • EURO 15.254
  • ALTIN 795.5
  • ...
Eğitim-Bir-Sen’den Gaziantep’teki okul yangınına ilişkin açıklama
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Gök, bazı basın yayın organlarında çocukları kurtarmaya çalışan öğretmen ile ilgili “yangından kaçmaya çalışırken kendini üçüncü kattan aşağı attı” gibi haberlerin yayınlanmasının eğitimcileri üzdüğünü belirtti.

Okulda çıkan yangının herkesi korkuttuğunu belirten Gök, “Perşembe günü öğle saatlerinde bir okulumuzun kazan dairesinde çıkan yangın hepimizi korkuttu ama şükürler olsun ki hiçbir öğretmen ve öğrencimize zarar gelmeden yangın söndürüldü. Öğrencilerimizin yangın sırasında burnu dahi kanamadan okuldan tahliye edilmelerinde idareci ve öğretmenlerimizin üstün gayretleri olduğunu hatta okul müdürü, müdür yardımcısı ve bazı öğretmenlerimizin dumandan boğulma tehlikesi yaşamalarına rağmen çocukları duman saran binadan çıkardıklarını öğrenmiş bulunmaktayız. Söz Konusu okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerimize bu fedakar davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Gök, “O öğretmenimiz ve okul idaresinin tümü yangın çıktığında bahçede olmalarına rağmen yangın çıkınca okul içerisine girerek bütün öğrencileri dışarı çıkartmış ve kendi canlarını hiçe sayıp tek tek bütün binayı köşe bucak tarayarak, binayı boşaltmış ancak 3’üncü kata kadar çıkıp oradaki tüm çocukları tahliye eden müdür yardımcısı kardeşimiz yoğun dumana maruz kaldığı ve tüm binayı da duman kapladığı için merdivenden inemeyip okulun üçüncü katından ağaca atlayarak kurtulmayı başarmıştır.” ifadelerini kullandı.

Yangın esnasında öğrencileri okuldan tahliye eden eğitimcilere teşekkür eden Gök, “Düşünün ki bir öğretmen canı pahasına öğrencilerini kurtarsın ama medyada kaçmaya çalışırken camdan atlayan biri olarak ilan edilsin. Bu okuldaki idareci ve öğretmen kardeşlerimiz takdir edilmesi gereken kahraman eğitimcilerdir. Takdir etmemiz, dua etmemiz ve kahraman ilan etmemiz gereken eğitimcileri, canını kurtarmak için camdan atlayan öğretmen olarak ilan etmek haksızlıktır. Bu okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerimiz, bir öğretmenin anne veya baba gibi canı pahasına da olsa öğrencilerini koruyacağını herkese bir kez daha göstermişlerdir. Hepsine tüm eğitim camiası adına tekrar teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir