• DOLAR 17.963
  • EURO 18.484
  • ALTIN 1034.09
  • ...
İŞKUR Batman İl müdürü Eviz: İstihdam alanları engelliler için önemli alanlardan biridir
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim Eviz, İŞKUR olarak engelli bireylerin çalışma hayatında daha etkin, başarılı ve uyumlu olmaları açısından engellilere yönelik hizmetlerinin artarak devam ettiğini söyledi.

2020-2021 yılı içerisinde 569 engellinin özel sektörde istihdam edildiğini aktaran Eviz, "180 kişi meslek edindirme kursu ile meslek sahibi olmuş, bin 875 engelli kardeşimizle bireysel görüşme yapılarak uygun kurs, proje ve programlara yönlendirilmiştir. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen 12 engellimizin projesi kabul edilerek bin 685 bin TL maddi destek sağlanmıştır.” dedi.

“Hibe desteği 17 Aralık’a kadar uzatıldı”

Eviz, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve iş yerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere başvuru süresi 17 Aralık tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

Engellilerin her alanda var olmaları gerektiğini vurgulayan Eviz, "Engelli kardeşlerimizin yaşamın her alanında aktif olmaları gerektiği inancındayız. İstihdam alanı da engellilerin var olması gereken önemli alanlardan biridir. Engelsiz istihdam için, İŞKUR olarak Engelli İş Koçlarımız ile sahada çalışmalarımıza devam ediyoruz." diye konuştu.(İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir