• DOLAR 31.195
  • EURO 33.831
  • ALTIN 2039.446
  • ...
Gaziantep’te ihtiyaç sahibi ailelere nakdi destek verilecek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumu,  Şahinbey Belediye Meclis Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Başkanlığında yapıldı.

Yapılan Meclis toplantısında 15 bin şartlı eğitim yardımı alan aileye 18 milyon 405 bin 250 TL nakdi destek kararı çıktı.

Daha önce Şahinbey Belediyesi’nin sosyal marketinden yardım alan 8 bin aileye toplamda 16 milyon TL’yi bulan ve kişi başı 2 bin TL’lik nakdi destek sağlayan Tahmazoğlu, Şahinbey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) bağlı 15 bin şartlı eğitim yardımı alan aileye 18 milyon 405 bin 250 TL nakdi destek sağlayacak.

15 bin aileye nakdi destek vereceklerini bildiren Tahmazoğlu, “Pandemiden dolayı dünya genelinde ciddi bir sıkıntı var. Bizlerde bu sürecin başından sonuna kadar vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya da devem edeceğiz. Geçtiğimiz ay belediyemizin sosyal marketinden yardım alan 8 bin ihtiyaç sahibi aileye 16 milyon TL’yi bulan ve kişi başı 2 bin TL’lik nakdi destek sağlamıştık. Şimdi de Şahinbey ilçemizde ikamet eden SYDV’ye bağlı şartlı eğitim desteği alan 15 bin öğrenci ailelerine 18 milyon 405 bin 250 TL’lik nakdi yardım yapılması konusunu meclis gündemimize getirdik. Meclis üyelerimiz daha önceki nakdi desteklerimizde olduğu gibi bunda da bizlere destek verdiler.” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir