• DOLAR 13.613
  • EURO 15.234
  • ALTIN 786
  • ...
Afganistan İslam Emirliği Başbakanı ilk kez sesli açıklama yaptı!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Afganistan Başbakanı Molla Muhammed Hasan Ahund, Afganistan Ulusal Radyo ve Televizyonu üzerinden canlı yayında sesli olarak halka seslendi.

Ahund, "Afganistan'ın İslam Emirliği, yükümlülüklerini yerine getirmeye kendini adamıştır. Şu anda iktidarımız kurulmadan önce de var olan açlık ve yüksek fiyatlarla karşı karşıyayız. Yakında tüm zorluklarla başa çıkacağız. Afgan halkının can ve mal güvenliğini sağlayacağız." dedi.

Taliban olarak kurdukları yeni hükümetin, eğitim ve iş hayatı da dahil olmak üzere tüm alanlarda kadınların haklarını güvence altına aldıklarını vurgulayan Ahund, "Eğitim hem erkekler hem de kızlar için zorunludur. Şu anda kızların İslami kurallar çerçevesinde eğitime daha fazla erişebilmeleri için uygun koşulların oluşturulması için çalışmalar devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Ahund, "İnsanlar kendilerine, şu anki yönetim mi yoksa eski yönetim mi kadın haklarını daha saygılıydı?' diye bir sorsun. Önceki hükümet mi kapsayıcıydı yoksa şimdi ki hükümetimiz mi?

Ahund, "İnsanlar, kadınların haklarına daha fazla saygı duyulduğu zaman, eski rehberlikle mi yoksa şimdiki hükümdarlıkla mı daha fazla saygı duyulduğunu kendileri çıkarsın mı? Önceki hükümet kapsayıcı mıydı yoksa şimdiki hükümet miydi? İnsanların doğru sonuçlara varmaları gerekiyor." diye ekledi.

Taliban'ın tüm ülkelerle dostane ilişkiler sürdürmeye çalıştığını bir kez daha vurgulayan Ahund, uluslararası toplumu Afganistan'a insani yardım sağlamaya devam etmeye çağırdı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir