• DOLAR 13.634
  • EURO 15.327
  • ALTIN 794.326
  • ...
İkisi sözde polis 4 siyonist işgalciyi vuran Filistinli şehid edildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İşgal altındaki Kudüs kentinde Mescid-i Aksa'ya giden yol üzerindeki Es-Silsile Kapısı bölgesinde bu sabah gerçekleştirilen direniş eyleminde bir Filistinli şehit oldu, bir Yahudi işgalci öldü.

İşgal rejimi sözde medya kaynakları, yaralı dört Yahudi'den birinin öldüğünü, birinin de durumunun ağır olduğunu bildirdi.

Kaynaklar, es-Silsile Kapısı bölgesinde ateş açma ve bıçaklama eylemi gerçekleştirildiğini ve işgalcilerin Mescid-i Aksa'yı Yahudi gasıplara kapattığını, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilerin de El-Mağaribe Kapısı'ndan çıkarıldığını ifade etti.

Eski Belde semtinde gerçekleştirilen eylemde yaralananlardan ikisinin sözde sınır muhafızları polisi olduğu belirtilirken, işgal rejimi resmi televizyon kanalı "Kan", eylemci gencin dindar Yahudi kılığına girdiğini söyledi.

Eylemin ardından işgalcilerin Eski Belde semtinde yoğun önlemler aldığı ve Babu'l-Amud bölgesini giriş çıkışa kapatarak barikatlar kurduğu, Filistinlilerin dolaşımını ve Mescid-i Aksa'ya gitmelerini engellediği, eylemci gence yardım ettiği düşünülen bir başka genci yakalamak için operasyon başlattığı kaydedildi.

Kudüs'teki direniş eylemini gerçekleştiren ve işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit olan Filistinlinin Fadi Ebu Şuheydim olduğu açıklandı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir