• DOLAR 32.546
  • EURO 35.111
  • ALTIN 2441.36
  • ...
Mesafesiz ilk Cuma namazı kılındı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

2 yıldır cami ve ibadethanelerde uygulanan sosyal mesafeli saf düzeni Diyanet İşleri Başkanlığınca kaldırıldı. Bu kapsamda “camii ve mescitlerde temizlik ve maske kuralına uymak” şartıyla mesafesiz saf düzeniyle ilk Cuma namazı kılındı.

 

Mesafesiz saf düzeni ile ilgili açıklamada bulunan Hazreti Ömer Cami İmam hatibi Mehmet Emin Akan, Ocak 2019'da Coronavirus salgını ile beraber camilerde ibadetlerin yapılamadığını hatırlattı.

Dışarıda kılınmaya başlanan namazların mesafe, maske ve temizliğe dikkat edilerek daha sonra tekrar ibadethanelere taşındığını belirten Akan, son olarak da Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan kararla beraber bugün itibari ile mesafesiz bir şekilde ibadet yapıldığını söyledi.

Mehmet Emin Akan

Akan, "Hijyen ve maske kuralına uyarak tekrar normal saf düzenine geçtik. Rabbim hayırlısını nasip etsin. Önemli olan bu hastalıktan bir ders almak ve tövbe istiğfar etmektir. İnşallah insanlık bu salgından bir ders almıştır. Müslümanlar da yanlışlarından dönecektir.” ifadelerini kullandı.

Cami cemaatinde de bir sevinç olduğunu ifade eden Akan, maske ve temizlik kurallarının da ihlal edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir