• DOLAR 13.525
  • EURO 15.481
  • ALTIN 789.661
  • ...
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Bingöl’de
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çeşitli programlara katılmak için Bingöl’e gitti.

İlk olarak Bingöl Valisi Kadir Ekinci’yi ziyaret eden Erbaş, valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Bingöl programıyla ilgili açıklamalarda bulundu.  

Erbaş, programının iki gün süreceğini ifade ederek, "Bugün ve yarın inşallah çeşitli programlar gerçekleştireceğiz. Üniversitemizde öğrencilerimiz ve hocalarımızla buluşacağız. Din görevlerimiz ile din eğitimi ve din hizmeti konusunda daha nitelikte çalışmaları nasıl yapabiliriz? Milletimize Bingöl'de yaşayan kardeşlerimize daha nitelikli hizmeti nasıl yapabiliriz? Onun müzakerelerini yapacağız inşallah." dedi.

Kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle de bir araya geleceklerini belirten Erbaş, "Hep birlikte beraberce işbirliği yaparak bölgemize nasıl hizmet edebiliriz. Doğru dini bilgi ile gençlerimizi, çocuklarımızı, ailelerimizi nasıl besleyebiliriz? İslam'ın barış ve huzur getiren ilkelerini ailelerimize nasıl anlatabiliriz? Bunların müzakeresini yapacağız inşallah." diye konuştu.

Erbaş, Cuma namazında ise Bingöllü vatandaşlarla bir araya geleceklerini dile getirerek, "Cenab-ı Hak hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Bütün katmanlarıyla şehrimizde yaşayan çocuğundan gencine, kadınından erkeğine herkese en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum. Cenab-ı Hak birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin." temennilerinde bulundu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir