• DOLAR 15.932
  • EURO 16.851
  • ALTIN 941.733
  • ...
Kızılay Ağrı Şube Başkanı Tatlı: "Kızılay olarak gönüllere dokunuyoruz"
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kızılay Haftası olarak kutlanan 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında çeşitli aktivitelere imza atan Kızılay gönüllüleri, bu kapsamda başta okullar olmak üzere birçok ziyaret ile bu haftanın ve Kızılay'ın önemine dikkat çekiyor.

 

Kentte yürüttükleri çalışmaları anlatan Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, her gün 3 bin 200 kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdiklerini, üniversitede açtıkları butik mağazası ile ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımında bulunduklarını, hafta kapsamında okul okul dolaşarak öğrenciler ile vakit geçirdiklerini söyledi.

Kızılay Haftası'nı etkinlikler ile dolu dolu geçirmeye gayret gösterdiklerini belirten Orhan Tatlı, "Kızılay Haftası 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan aslında bir haftaya, bir aya, bir yıla sığmayan bir iyilik hareketi. 153 yıldır iyilik, merhamet çınarının bizlerde Kızılay olarak Ağrı'daki temsilcileriyiz. Dolu dulu bir etkinlik haftası, hatta haftası demeyelim bir ayı geçirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda gönüllü arkadaşlarımız okulları ziyaret ediyorlar. Tanıtım, slayt gösterimleri yapıyorlar ve öğrencilere çeşitli hediyeler götürüyoruz." dedi.

Yıl boyunca yürüttükleri çalışmaların bilgisini paylaşan Tatlı şunları söyledi:

Kızılay’ımızı ziyaret etmek isteyen öğrencilerimizde oluyor. Gelip şubemizin, aşevimizin olduğu bu alanı ziyaret ediyorlar. Burada mevcut Kızılay çalışmalarımızı yerinde görme şansları oluyor. Burada günlük 3 bin 200 kişilik sıcak yemek çıkarıyoruz. Gelip buradaki mevcut aşevi sisteminin, beslenme hizmetinin nasıl yürümüş olduğunu yerinde kendileri görüyorlar. Kanla alakalı hemen Cumhuriyet Caddesinde bulunan kan alım birimimizi ziyaret ediyorlar. Burada aslında kan bağışı için belki yaşları yetmiyor ama 18 yaşına geldiklerinde kan bağışının onlar için ne kadar güzel bir şey olacağının farkına varıyorlar. Verecekleri bir kan ile 3 kişinin hayatını kurtarabileceklerinin farkına varıyorlar. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde butik mağazamızı açtık. Orada üniversite öğrencilerimizin kıyafetlerini hediye ediyoruz. Mağaza rahatlığında gelip seçme şansları olacak.

"Okul ziyaretlerinde, Kızılay'ı anlatmak kadar minik gönüllere dokunmak bizim için önemli olan şey." diyen Tatlı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anasınıfı ziyaret ediyorsanız aslında onların gönül kapılarını açabilecek anahtarı iyi bilmemiz lazım. İlkokul, ortaokulu ziyaret ediyorsak gönül kapılarının anahtarını açabilecek anahtarı iyi bilmemiz lazım. Kızılay ekibimiz puan sahadalar, okul ziyareti yapıyorlar, hane ziyaretleri yapıyorlar. Tek başına kalan nenelerimizi, dedelerimizi ziyaret ediyorlar. Bu durumda bizim için çok kıymetli. Aslında onların bizden beklemiş oldukları şey sohbet, önemsenmek. Onların yanında oturup bir bardak çay içebilmek, onlarda bizden bunu bekliyor. Bizde gönüllülerimiz ile beraber gidiyoruz, yaşlı nenelerimizin, dedelerimizin, engelli bireylerimizin evlerini ziyaret ediyoruz. Onlarla oturup bir çay içip, sohbet ettiğimiz zaman kendilerini özel hissediyorlar." (İLKHA)   

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir