• DOLAR 13.551
  • EURO 15.122
  • ALTIN 777.583
  • ...
PKK/HDP'liler tarafından katledilen "Karlıova Şehidleri" düzenlenen programla anıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

HPKK/DP'lilerin 6-8 Ekim 2014 tarihli saldırıların devamında 20-22 Ekim'de iki gün arayla Karlıova ilçesinde katlettikleri Fethi Yalçın ve Cengiz Tiryaki rahmet ve minnetle yâd ediliyor.

Şehadetlerinin yıldönümünde Şehid Fethi ve Cengiz için anma programı düzenlendi. Şehidlerin mezarları ziyaret edildikten sonra Karlıova Ulu Camii konferans salonunda, şehidlerle ilgili hazırlanan sinevizyondan sonra HÜDA PAR Genel İdarele Kurulu Üyesi Yunus Emiroğlu bir konuşma yaptı. Konuşmadan sonra program, yapılan duayla nihayete erdi.

 

Yaptığı konuşmada şehadetin öneminden bahseden Emiroğlu, şehadet kavramına yabancı olmadıklarını dile getirdi.

"Mademki bu dünyadan gideceğiz, o zaman en iyi yoldan gidelim"

"Mademki bu dünyadan gideceğiz, o zaman en iyi yoldan gidelim" diyen HÜDA PAR Genel İdare Kurulu üyesi Yunus Emiroğlu, şöyle konuştu: "Sizleri Allah’ın selamıyla selamlıyorum, biz buraya toplandık hem şehidlerimizi yâd edeceğiz hem de biraz kendimize hitap edeceğiz. Biliyorsunuz ki Allah bizleri bu dünyaya bir gaye için göndermiş, gelişimiz öyle amaçsız sebepsiz değil. Mülk süresi 2’nci ayette Rabbimiz şöyle buyuruyor; ‘O, hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır.’ Bu vb. ayetler dünyaya geliş amacımızı net bir şekilde ortaya koymuş bulunmakta. Dünyaya geliş ve gidişimiz bizim elimizde değil fakat gidiş yolunu seçmek bizim elimizde. Mademki bu dünyadan gideceğiz, canımızı teslim edeceğiz, o zaman en iyi yoldan gidelim. Allah bizleri doğru istikametten ayırmasın." 

"Bu mücadele adananların ve aldananların mücadelesidir"

"Bu mücadele adananların ve aldananların mücadelesidir. Adananlar, bütün imkânlarını bütün kabiliyetlerini Allah yolunda sarf edenlerdir." diyen Emiroğlu, ""Şehid ve şahid, birbirine yakın kavramlardır ve her birimiz şahidiz ya hakka şahid olacağız ya batıla şahid olacağız. Bu yiğit insanlar da bu asrın şahitleri oldu ve şehidleri oldular. Bundan dolayı mahzun olmayın, evet acımız büyük, ama acımızdan da büyük Rabbimiz var. O öyle bir mükâfat verecek ki, ne haddi var nede hesabı. Bu nedenle şehidler için onları kaybettik demiyoruz, şehid kazandık diyoruz. Önümüzden şahidler gönderdik, Şehid Fethi Şehid Cengiz ve diğer azizler gibi." dedi

"Allah’ın bizlere bağışladığı en büyük nimetlerden bir tanesi şehadettir"

Emiroğlu, "Allah’ın bizlere bağışladığı en büyük nimetlerden bir tanesi şehadetir. İnsanın canını, kanını Allah yolunda feda etmekten daha değerli bir şey yoktur. İnsanın neyi varsa Allah yolunda onu feda etmesi gerekir. Biz şehadete yabancı değiliz. Biz şehadeti Hazreti Zekeriya’dan Hazreti Hüseyin’den biliriz, biz şehadeti korkusuzca darağacına yürüyen Şeyh Said’den biliriz, biz Şehadeti Susa’dan biliriz, biz şehadeti Molla Ali’den biliriz, biz böyle bir neslin çocuklarıyız. Başımız öne eğmedi, şehadet parmaklarımız düşmedi. Bu kardeşlerimiz de bu inançta oldukları için bu bedeli göze aldılar ve Allah düşmanları onları kalleşçe şehid ettiler. Allah içimizden daha nice şehidler çıkarsın inşallah." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir