• DOLAR 13.719
  • EURO 15.539
  • ALTIN 786.53
  • ...
Hamas: Filistin işgali bitmedikçe İsrail'le savaş bütün yollardan devam edecek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Dr. Gazi Hamad, Birleşik Krallık merkezli Sky News'le yaptığı ve 19 Ekim'de yayımlanan röportajda,siyonistleri geçmişte pek çok kez hedef aldıklarını ve yenebileceklerini ifade etti:

"İsrail topraklarımızı çaldı. Burada kurban biziz. Anlamalısınız, biz işgalin kurbanlarıyız. İsrail'e güvenmiyoruz. İsrail'in barışla ilgilendiğine inanmıyoruz.

"Hamas savaşlardan uzak durmaya çalışıyor. Biz, halkımızı korumayı ve insanlara iyi bir yaşam sağlamayı istiyoruz. Ama işgal hep gözümüzün önünde" diyen Hamad, siyonist devletini tanımayı reddettiğini belirtti.

 Dr. Gazi Hamad, “Evet öldürülebiliriz. İsrail gelip her şeyi yok edebilir. Ancak Filistin'de istikrar ve güvenlik sağlanmadıkça İsrail de istikrarı göremeyecek” dedi.

Siyonistlere saldırmanın "milli hakları" olduğunu sözlerine ekleyen Dr. Gazi Hamad, “İsrail, er ya da geç kazanacağımızı anlamalı. Çünkü bu toprakların sahibi biziz.” ifadelerini kullandı.

Siyonist Dışişleri Bakanlığı'ndan röportaja verilen cevaptaysa Hamas'ın, Gazze Şeridi'nde sivillerin yaşadığı yerlerden siyonist sivillere ateş açtığı öne sürüldü.

Bakanlık, "terör örgütü" diye nitelediği Hamas'ı, kendi halkını canlı kalkan olarak kullanmakla suçladı.

 İşgal rejimi iki gün önce, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesi çevresinde Mevlid-i Nebi kutlamalarına katılan Filistinlilere plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti.

Filistin Kızılayı, öğleden sonra başlayıp akşam saatlerine kadar devam eden olaylarda 17 Filistinlinin yaralandığını, bu kişilerden 10'unun hastanelere kaldırıldığını, 7'sininse olay yerinde tedavi edildiğini açıklamıştı.

İnsan hakları savunucusu avukat Nasır el-Avde, siyonist polisinin Şam Kapısı çevresinde çıkan olaylarda 15 Filistinli çocuğu gözaltına aldığını söylemişti.

Kaynaklar: Independent Türkçe, Sky News, AA- time türk

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir