• DOLAR 13.459
  • EURO 15.285
  • ALTIN 792.925
  • ...
Gaziantep’te Mevlid Kandili camilerde ihya edildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Alemlere rahmet olarak gönderilen ve Müslümanlar için en güzel örnek olan Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) dünyaya teşrif ettiği gece olarak idrak edilen Mevlid Kandili dolayısıyla vatandaşlar, camilere akın etti.

Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) dünyaya geldiği gün olarak idrak edilen Mevlid Kandili, Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de camilerde dualarla ihya edildi.

 

Mevlid Kandili'ni ihya etmek için 7'den 70'e camilere akın eden vatandaşlar, camilerde düzenlenen programlar kapsamında Kur’an-ı Kerim, mevlid, ilahi ve kaside dinleyip geceyi idrak ettiler.

Gaziantep İl Müftülüğü tarafından kent genelindeki camilerde düzenlenen programlara kadın-erkek, genç-yaşlı ve çocuk demeden katılan vatandaşlar, büyük bir coşku ile geceyi ihya etti.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programlarda, Kur’an-ı Kerim okundu, salavatlar getirildi ve İslam ümmetinin birlik, beraberliği ve Müslümanların selameti için dualar edildi.

Akşam ezanının okunmasıyla evlerine yakın olan camilere giden vatandaşlar, akşam ve yatsı namazını cemaatle kıldı. Kandil dolayısıyla camilerde okunan Kur'an-ı Kerim, Mevlid-i Şerifleri, ilahi ve kasideleri huşu içinde dinleyen vatandaşlar, geceyi dolu dolu geçirdi.

Ulu Camii’nde Gaziantep İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Mevlid Kandili Özel Programı”nda da kandil gecesi, dualar ve salavatlarla idrak edildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program mevlidhanların Türkçe okuduğu Mevlid-i Şerif ve Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem) üzerine bestelenen ilahi ve kasideleri seslendirmeleri ile devam etti.

Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı kandil gecesinde, vatandaşlar Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) bol bol salâvat getirdi.

Programda bir konuşma yapan Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak, Mevlid Kandil’inin önemini anlattı.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) dünyaya geldiği gün olan Mevlid Kandilini’n tüm İslam ümmetine huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni eden Şafak, İslam ümmetinin Mevlid Kandili’ni tebrik etti.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hayatından kesitler anlatan Şafak, Peygamber Efendimizin örnek kişiliğine ve insanlık için getirdiği değerlerin önemine dikkat çekti.

Tüm insanlığın Peygamber Efendimizin çağlar üstü örneklik ve rehberliğine bugün her zamankinden çok daha fazla muhtaç olduğunu belirten Şafak, Hazreti Muhammed’in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) her yönüyle Müslümanlar için en güzel örnek olduğunu belirtti.

Program yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir