• DOLAR 32.251
  • EURO 35.002
  • ALTIN 2418.465
  • ...
6-8 Ekim Şehitleri kabirleri başında yad edildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Şehitler Kervanı Platformu tarafından organize edilen program,  saat 16.00'da Yeniköy Mezarlığı'nda başladı. Programda konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Kürdistan’ı yeni bir Endülüs yapamayacaksınız." ifadelerini kullandı. 

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun konuşmasında öne çıkan başlıklar ise şu şekilde: 

“Yasinleri öldürerek/öldürterek bitiremezsiniz. Kürdün İslami kimliğini yok edemezsiniz. Kürdistan’ı yeni bir Endülüs yapamayacaksınız.”

“Yasin Börü; PKK’nin, Kürdistan’ın geleceğinde görmek istemediği bir Kürt’tü. Riyad Güneş, PKK’nin tahakkümünün önünde engel olarak gördüğü Kürt’tü. Turan Yavaş, Kürdistan’ı İslamsızlaştırmak isteyenlerin önünde engel olan Kürt’tü. Hasan, Müslüman kimliği vahşetin sahipleri tarafından reddedilen bir Kürt’tü. Hüseyin, çağın Yezid’leri tarafından yok edilmek istenen bir Kürt’tü.”

“Kırdılar belki, en nadide dallarımızı, Vurdular gencecik fidanlarımızı; İndiremediler ama şehadet parmaklarımızı. İndiremeyecekler Allah’ın izniyle…”

Programda HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç de bir konuşma yaptı. Dinç, "Bir kurban bayramında ellerindeki poşetlerle insanlara umut olmak için pırlanta gibi kardeşlerimiz kurban edildiler. Kobane bahanesiyle dindar Kürdler hedef alındı. Onlar bilsinler ki kimse bizi Batı'ya köleleştiremez. Biz İslam'ı seçerek özgürleştik. Şehitlerimiz iftiharımızdır. Bugün aslında burada toplanmamızın sebebi tevhid davasıdır." ifadelerini kullandı. 

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir