• DOLAR 9.582
  • EURO 11.148
  • ALTIN 556.949
  • ...
Son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el konuldu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri kapsamında marketlerdeki ve bakkallardaki son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koydu.                

Vatandaşın sağlığı için denetimlerini aralıksız sürdüren Şahinbey Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri, 23 işyerini denetledi. Denetimler sonrasında 3 bin 659 adet son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünlerine el konularak imha edildi.

Yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, zabıta ekiplerinin vatandaşın sağlığı için gece-gündüz çalıştığını belirtti.

Şahinbey Belediyesi zabıta ekiplerinin denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ettiğini anımsatan Tahmazoğlu, “Halkımızın sağlığı ve huzuru için özellikle gıda ürünü satan iş yerlerinde yapılan denetimler sonrasında son kullanma tarihi geçmiş ürünler ele geçirilmiştir. 23 işyerinde yapılan denetimler sonrasında son kullanma tarihi geçmiş 3 bin 659 adet ürüne imha edilmek üzere el konuldu. Bu ürünleri satan işyerlerine de gerekli yasal işlem yapılmıştır. Halkımızın sağlığı ve huzuru için Şahinbey Belediyesi olarak denetimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir