• DOLAR 12.369
  • EURO 14.009
  • ALTIN 713.051
  • ...
Kanal görüntüleme robotu ile arızalara müdahale ediliyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçe ve kırsal mahallelerde 10 binlerce metre uzunluğundaki kanalizasyon ve yağmursuyu şebekeleri, yağmursuyu ızgaraları, bina ve ev bağlantılarında meydana gelen arızaları kanal görüntüleme robotuyla tespit edip anında müdahale ediyor.

Kanal görüntüleme robotu sayesinde nokta tespitler yapılarak arızanın onarılması için kazı, vidanjör veya kayıp rögar kapak ekibi bölgeye sevk ediliyor.

Araç içerisindeki kumanda kabini ile kontrol sağlanarak robot tarafından aktarılan görüntüler bilgisayara kaydedildiği gibi aynı zamanda araç içinden monitör ile anlık olarak izlenebiliyor.

Kanal görüntüleme robotları, kanalizasyon şebekesinde vidanjör müdahalesi ile çözülemeyen sorunların tespitinde, temizliği yapılan kanalizasyon hatlarının kontrolünde ve çapı bin mm ve üzeri çaplardaki kanalizasyon şebekelerinin rutin kontrollerini yapmak için kullanılıyor.

190 metre mesafeye kadar hareket etme kabiliyetine sahip kanal görüntüleme robotu sayesinde nokta tespitler yapılarak arızalara en kısa sürede müdahale ediliyor.

Sistem sayesinde üstyapının kazılması önlenerek ekonomik anlamda önemli bir tasarruf sağlanıyor. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir