• DOLAR 9.513
  • EURO 11.093
  • ALTIN 545.727
  • ...
Cizre'de inşaatı devam eden yatılı kız Kur’an kursu yardım bekliyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İlçe Müftülüğü koordinasyonunda hayırseverlerin bağışlarıyla yapılacak 6 katlı ve 350 öğrenci kapasiteli bölge yatılı Kur’an kursunun inşaatı devam ediyor.

Kentin en büyük kursu olarak temelleri atılan yatılı kız Kur-an kursu inşaatının tamamlanması için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Kur'an kursu inşaatı hakkında bilgi veren Ahmet Taştamur, şöyle konuştu:

"Allah’ın izniyle köyümüz ve bölgemizin çocuklarını yetiştirmek için Kur'an kursu inşaatımıza başladık. Şimdi Kur'an kursumuzun son katındayız. Kur'an Kursumuz bin metre kare üzerine inşaatımız 6 katlıdır. Köy halkımızın, hayırseverlerin ve Türkiye Diyanet Vakfı Cizre Şubesinin de desteği ile Kur'an kursumuzu şu an 6 kat betonunu döktük. Bu hayırda pay sahibi olanlardan Allah razı olsun. Kur'an Kursumuz kapasite olarak 350 kişiliktir. Yatılı bölge kız Kur-an kursumuzda hem hafızlık eğitimi hem de değerler eğitimlerini vermeyi Allah bize nasip etsin inşallah. Elhamdülillah inşaatımız devam etmektedir Bu hayırda yardım etmek isteyenler hem Cizre müftülüğüne bize ve El Cezeri Eğitim Derneğine başvurarak yardımlarda bulunabilirler. Kendileri için yardım edecek onları da Allah razı olsun." dedi. (İLKHA) 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir