• DOLAR 9.594
  • EURO 11.144
  • ALTIN 557.475
  • ...
İşgal zindanlarından kaçmayı başaran Filistinlilerin yüzleri duvara resmedildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Filistin'deki sanatçılar, Gilboa Hapishanesi'nden, hücrelerinin içinden kazdıkları tünelle kaçmayı başaran 6 esiri tasvir eden resimleri duvara çizdi.

Sanatçılardan Muhammed Ebu Leyla, "Özgürlük Tüneli"ndeki tutsaklara bir nebze olsun bağlılıklarını göstermek için duvar resmi yapmak için inisiyatif aldıklarını belirtti.

Tüneli kazma ve tutsakların özgürlüklerini kazanma sürecinin işgal rejimini şoke ettiğini vurgulayan Ebu Leyla, esir meselesinin; Filistin'de ve dünya çapında öneminin daha da arttığına işaret etti.

Ebu Leyla, mahkumlar meselesinin Filistin halkını ilgilendiren en önemli ulusal ve insani meselelerden biri olduğunu kaydetti.

Ebu Leyla, önümüzdeki günlerde Gazze Şeridi'nin çeşitli sokaklarında ve bölgelerinde "Özgürlük Tüneli Savaşı"nı tasvir edecek daha fazla duvar resminin yapılacağını söyledi.

Filistinli 6 esir, 6 Eylül'de sabah saatlerinde, işgalcilerin yüksek güvenlikli Gilboa Hapishanesi’nden tünel kazarak kaçmış ancak farklı tarihlerde yeniden yakalanarak esaret altına alınmıştı. (İLKHA)

 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir