• DOLAR 9.415
  • EURO 10.98
  • ALTIN 538.562
  • ...
Gaziantep’te hayırsever aile tarafından yaptırılan taziye evi açıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Taziye evi önünde düzenlenen törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, hayırsever Özkaya ailesine yardımseverliklerinden dolayı teşekkür etti.

“Gaziantep’te hayırsever birçok aile var”

Gaziantep’te Özkaya ailesi başta olmak üzere hayırseverlik adına çok sayıda ailenin olduğunu ifade eden Gül, “Allah sayılarını artırsın. Allah onların eksikliklerini bizlere yaşatmasın. Tabi imkanın ve gücün sorumluluğu var. Kazandığın paranın vergisini vermek lazım. Kazanılan paraya vesile olan işçinin hakkını vermek lazım. Zekatını vermek lazım. Bu da nasıl mal alırken nasıl bir borcumuz varsa ve ne denli sadıksak zekatlarımıza da böylesine sadık olmak durumundayız. Aile bireylerinin hakkını vermek lazım ve en son olarak da sosyal sorumluluğun bilincinde olmamız gerekiyor. Çok şükür Gaziantep’te Özkaya ailesi başta olmak üzere, gördüğüm gazi şehirli sanayicilerin önemli bir kısmı bu şartların hepsine de dikkat ediyor.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Özkaya ailesinin vefat eden büyüklerini rahmetle andı.

Dua kapılarını açık bırakmamız gerekiyor”

Özkaya ailesinin Gaziantep’e hayırlı evlatlar kazandırdığını söyleyen Şahin, “Ölüm bize en büyük ders, geçen yıl hüzün yılımızdı. Gerçekten ölüm haberleri konusunda bilgi almaktan çekinir olmuştum. Tam bir hüzün yılıydı. Salgın hepimizin yakınlarını, sevdiklerini, canlarını aramızdan ayırdı. Özkaya ailesinde yaşandığı gibi bazı aileler de tabi bu daha ağır oldu. Hem anne hem kardeş vefat etti. Rabbim sabır versin. Nur içinde yatsınlar, mekanları cennet olsun. Dolayısıyla ölümden alınacak derste nasıl yaşadığımız çok önemli. Arkamızda ne bırakacağımız keza çok önemli. Yardımseverlik ve hayırseverlik bizim inancımızın bize verdiği en büyük talimattır. Ölümü tatmadan önce arkada ne bıraktığının büyük bir önemi var. İnsanlık için neler yaptığımızın büyük bir ehemmiyeti var. Hayatın hakkını vermeliyiz. Dua kapılarını açık bırakmamız gerekiyor. Bizim geleneğimizde sevinçler paylaşınca çoğalıyor, acılar paylaşınca azalıyor. Hamdolsun hayırsever ailelerimiz bu kent için çok büyük bir destek veriyor. Allah her birinden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise altyapı belediyeciliğinin yanı sıra Gaziantep’te yerel belediyecilik alanında hayata geçirilen çalışmaların bir örneğinin daha Türkiye’de bulunmadığını belirterek hayırsever Özkaya ailesi başta olmak üzere birçok yardımsever aileye bu açılış vesilesiyle teşekkürlerini sundu.

Hayırsever Nurettin Özkaya da aile büyüklerinin ahlaki değerlerini kendilerine örnek aldıklarını ifade ederek hayırseverlik adına çok şey öğrendiklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından taziye evinin açılışı gerçekleştirildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir