• DOLAR 9.262
  • EURO 10.792
  • ALTIN 526.391
  • ...
Avrupa Yetim Eli Derneği Cizre’de yetim çocuklara kırtasiye yardımında bulundu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetimeli Derneği, 2021-2022 eğitim-öğrenim döneminin başlamasıyla yetim ailelere yönelik kırtasiye yardımlarını hızlandırdı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, daha önceden tespit edilen 68 yetim kız ve erkek çocuğun defter, kalem ve sırt çantası ihtiyacı karşılandı.

video

Avrupa Yetim Eli Derneği gönüllü temsilcisi Mehmet Ali Aysu, “Avrupa Yetim Eli olarak, nerede bir mağdur, mazlum ve yetim varsa imkanlarımız çerçevesinde yardım eli uzatmayı gaye edindik. Pazartesi günü okullar açılacak, Şırnak’ın Cizre ilçesinde yetim çocukların kırtasiye malzemesi ve çantalarını hazırlayarak dağıtımına başladık. Malumunuz, okulların açılmasıyla herkes çocuklarının kırtasiye ihtiyacını gidermek için çarşıya indi. Bu yetimlerimizin babaları hayatta olmadığı için elinde çanta olan çocukları görünce mahzun oluyorlar. Biz de yetimlerimizin mahzun olmaması için çalışmalarımızı hızlandırarak, kırtasiye malzemesi dağıtımını sürdürüyoruz. Hayırsever bağışçılarımızdan Allah razı olsun.” dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir