• DOLAR 8.874
  • EURO 10.48
  • ALTIN 499.049
  • ...
Van'a yeni parklar yapılıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İpekyolu Belediyesi, bu yıl ilçeye 15 yeni park kazandırarak, mevcut park sayısını 48'den 63'e çıkaracak. İlçedeki 170 bin metrekare olan yeşil alan, yeni yapılacak 40 bin metrekarelik yeni alanla birlikte 210 bin metrekareye çıkarılacak.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın yaşam alanlarını genişletme amaçlı park ve yeşil alan miktarımızı arttırma çalışmalarımız sürüyor. İmar planında yeşil alan olarak gördüğümüz her yere park yapma kararlılığındayız. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ekipleri şu an 15 yeni parkın yapımını sürdürüyor. Pek çok yeni konsept donatıyı yapısında bulunduracak parklarımızı inşallah en kısa sürede tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunma hedefindeyiz.” dedi. 

Parklar pek çok özelliği bir arada barındırıyor

Yapımları devam eden yeni parklarda, pek çok yeni özelliğin bir arada bulunacağını belirten Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, parkların bir an önce bitirilmesi için çalışmalarına hız kattıklarını belirttiler. Halilağa, Selimbey, Buzhane, Hatuniye, Cevdetpaşa ve Hafıziye mahallelerinde yapılacak parklarla, ilçeye 40 bin metrekare yeşil alan kazandırılması hedefleniyor. İçeriklerinde çocuk oyun alanları, koşu yolu, dış mekân spor aletleri, spor sahaları, engelsiz oyun aletleri ve dinlenme alanlarının yer alacağı park yapımlarının bunlarla sınırlı tutulmayacağı öğrenildi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir