• DOLAR 13.456
  • EURO 15.315
  • ALTIN 768.39
  • ...
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kuraklıktan etkilenen besicilere su taşıdı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde önceki yıllara göre yağış miktarının yüzde 58,1 oranında azalması üzerine özellikle mera ve yaylalarda hayvancılık ile geçimini sağlayan çiftçilerin kuraklıktan etkilenmemesi için harekete geçti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ilk etapta yaşanan kuraklığın hayvan yetiştiricilerini etkilememesi için var olan mera ve yaylalarda su sıkıntısı yaşanıp yaşanmadığına dair saha çalışması yürüterek ihtiyaçları belirledi.

Büyükşehir Belediyesi, hayvancılığın önemli bir gelir kaynağı olduğu Bağlar ve Çınar ilçelerini kapsayan Karacadağ bölgesindeki Kekliktepe, Işık, Koğ, Bira Bındarı, Xiçır, Koğakorinciri, Küçük Selvan, Dubek, Berburi, İçkakalo, Kasır, Çortani ve Içkariği mahallelerine toplam 37 yalak inşa etti.

Aynı çalışma kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvanların içme suyu ihtiyacını karşılaması için belirlenen alanlara 10 tonluk 12 su deposu yerleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi, et ve süt ürünlerinde verimin düşmemesi amacıyla depo yerleştirilen mera ve yaylalara tankerlerle su taşıyor. Büyükşehir Belediyesi, yaşanan kuraklığın etkilerini her alanda en aza indirmek için çalışmalarına devam ediyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir