• DOLAR 8.56
  • EURO 10.12
  • ALTIN 495.109
  • ...
Cizre’de sıcaklık rekoru!

HABER MERKEZİ

Şırnak Cizre'de 49.1 derece ile Türkiye'nin sıcaklık rekoru kırıldı...

 

Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden olan ve tarihi dokusuyla bilinen Cizre'de 49.1 derecelik hava sıcaklığı ölçüldü.

Türkiye'nin sıcaklık rekoru en son 49.0 derece ile 27 Ağustos 1961 tarihinde yine Cizre'de kaydedilmişti.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK!

9 günlük Kurban Bayramı tatili devam ediyor. Vatandaşlar yurdun birçok bölgesine tatilde. Ancak sıcaklıklar mevsim normallerlerinin 10-12 derece üzerinde seyrediyor. Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, bayram boyunca görülecek hava değerlerini TRT Haber’de anlattı. Perşembe gününden itibaren yurt genelinde hava sıcaklıklarının azalacağını söyleyen Macit, “Bugün ve yarın yüksek sıcaklıklar devam edecek. Ancak sıcaklıklar perşembe gününden itibaren mevsim normallerine inecek. Yağışlı hava yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerini etkilemeye başlayacak” dedi.

BAZI BÖLGELERE YAĞIŞ UYARISI

Abdullah Macit, “Yarın Marmara’nın doğusunda, Batı Karadeniz’in özellikle iç kesimlerinde yağışlar bekleniyor. Doğu Karadeniz’in özellikle kıyı kesimlerinde, Rize, Trabzon’un doğusunda, Giresun’un iç kesimlerinde, Artvin’in kıyı kesimlerinde perşembe ve cuma öğle saatlerine kadar yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor” değerlendirmesinde bulundu.

BÜYÜK KENTLERDE YAĞIŞ BEKLENİYOR MU?

Macit, İstanbul, Ankara ve İzmir'de bayram boyunca görülecek hava sıcaklarını şöyle değerlendirdi:

"İstanbul’da yarın ve perşembe günü sağanak geçişleri bekleniyor. İstanbul’da yarın sıcaklık 31 derece, önümüzdeki 2-3 gün içinde ise 30 derecenin altına inmesi bekleniyor.

Ankara’da bugün 40 derece olarak beklenilen hava sıcaklığının yarın için 36 derece olacağı değerlendiriliyor. Ankara’da hava sıcaklıkları cuma günü 29 dereye kadar düşecek.

İzmir’de 35-36 derece olan hava sıcaklığının devam etmesini bekleniyor. Ankara ve İzmir için ise önemli bir yağış beklentisi önümüzdeki 3-4 gün için yok."

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir