• DOLAR 9.545
  • EURO 11.15
  • ALTIN 551.9
  • ...
Şanlıurfa'da işgalci siyonistlerin Mescid-i Aksa baskını lanetlendi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İşgalci siyonistler, her bayram öncesi olduğu gibi bu bayram öncesinde  de Mescid-i Aksa'ya yönelik çirkin saldırılarını devam ettirdi.

Mescid-i Aksa'nın Meğarib'e kapısından içeri giren siyonist işgalciler orada ibadet eden Müslümanlara saldırdı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Şubesi, vakıf binası önünde düzenlediği basın açıklamasıyla siyonist saldırıyı lanetledi.

Basın açıklamasını Şanlıurfa İHH Başkan Yardımcısı Avukat Ali Acar okudu.

 

"İsrailin bu saldırıları artık kronikleşmiş"

İşgalci siyonistlerin her bayram öncesi olduğu gibi bu bayram öncesinde de Mescid-i Aksa'ya saldırdığına dikkat çeken Acar, "İlk kıblemiz, miracımız, göz bebeğimiz, kalbimiz, vicdanımız, onurumuz ve kırmızı çizgimiz olan Kudüs, bu bayram öncesi yine israilin saldırılarına maruz kalmıştır. İsrailin bu saldırıları artık kronikleşmiş; Müslümanların her bayramı öncesi Mescid-i Aksa hedefe konularak, bir meydan okuma yapılmakta ve Mescid-i Aksa bir Yahudi mabedine çevirilmek istenmektedir. Mescid-i Aksaya düzenlenen toplu baskınlar, orada ibadet eden Müslümanlara yapılan saldırılar, ilahi hatıranın vücûd bulduğu yapıya verilen zararlar, Müslümanların buraya girişlerine konulan engeller, Mescid-i Aksanın altının oyulmasıyla oluşturulan tüneller, buradaki ibadetgâhlara uygulanan kapatmalar, Yahudilerin burada gerçekleştirdiği ayinler ve pervasızlıklar, her türlü sosyal ve kamusal baskılamalar, israilin Mescid-i Aksa üzerindeki düşlerinin yapı taşları olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak, israil bu düşten uyanmaya başladı. Müslümanların onurlu ve izzetli direnişi; israili her geçen gün düşlerinden uyandırarak gerçeğe doğru yaklaştırıyor, düşler yerini kabuslara bırakıyor. Bu hakikat, israilin gün geçtikçe daha da çirkefleşmesine, saldırganlaşmasına ve zorbalaşmasına yol açıyor." ifadelerini kullandı.

 

"Parçalanıyorlar, parçalanmaya devam edecekler"

Ramazan ayı sonunda da  işgalci siyonistlerin Mescid-i Aksa'ya saldırdığını ifade eden Acar, "Müslümanların tüm Filistin coğrafyasından başlamak üzere dünyanın her yerinde israilin siyonist politikalarına karşı ayağa kalkması neticesinde israil geri adım atmış, sonun başlangıcını yaşamışlardı. Bugün yine tek ses olmalı, İsraile karşı tek yürek tavrımızı ve haklılığımızı ortaya koymalıyız. Artık israilin bu topraklardaki vadesi doluyor. Dışarıdan getirecekleri nüfus gücü kalmadı. Uluslararası kamuoyu gün geçtikte israile karşı tavrını daha net ortaya koyuyor. Filistinliler, mücadeleyi daha farkındalığı yüksek şekilde ortaya koyuyor. Nüfus üstünlüğünün kendilerinde olduğu şehirlerde dahi toprakları terketmeye başladılar. Siyasi olarak en ufak bir düzen kuramadılar. Bunun kendileri de farkında. Bu farkındalığın yükünü saldırıların şiddetini arttırarak aşmaya çalışıyorlar. Parçalanıyorlar, parçalanmaya devam edecekler. Hadis-i Şerifde 'İçinizden biri bir kötülük görürse onu eliyle, buna gücü yetmezse diliyle değiştirsin; buna da gücü yetmezse kalbiyle ona karşı kin ve nefret beslesin. Bu ise imanın asgarî gereğidir.' buyuruluyor. diye ifade etti.

 

"Siyonist ideolojinin karanlık yüzü değişmemektedir"

İşgalci siyonistlerin, Müslüman coğrafyaların tam kalbinde, bizatihi kötülük timsali olarak durduğunu vurgulayan Acar, " Bu kötülüğe karşı kalbimizle buğuz etmekle beraber, elimizle ve dilimizle yapmaya güç yetireceğimiz pek çok şey bulunmaktadır. Uluslararası kurum, kuruluş, STK, haber yayıncıları, sanatçılar, siyasetçiler, güvenlik kurumları, teşkilatlar, organizasyonlar gibi mekanizmaları doğru şekilde harekete geçirecek kamuoyu baskını oluşturmak tüm Müslüman alemi için acil bir gerekliliktir. Siyonizmin pek çok boyutuyla karşımıza çıkması gibi, mücadele ederken de farklı mukavemet metotlarını etkili bir biçimde kullanmalıyız. İsrail, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksayı yahudileştirmek isterken; Siyonizmin dini, kültürel, politik, medya yanlarını kullanmaktadır. Kişiler ve zamanlar değişse de Siyonist ideolojinin karanlık yüzü değişmemektedir. Mücadelemizi verirken, bu ırkçı, saldırgan ideolojinin tüm unsurlarına karşı vermeli; küresel bir farkındalık ve bilinçlendirme hareketi uyandırmalıyız." dedi.

 

"Kudüs’ün akıbeti bizlerin hayat mücadelesinin tam merkezinde yer almalıdır"

Kudüs'ün tüm Müslümanların meselesi olduğuna değinen Acar, "Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün akıbetini yalnızca orada yaşayan Filistinlilerin omuzlarına yüklememeli; her bir Müslüman, zamanın ve şartların ruhuna münasip şekilde Kudüs ruhunu ortaya koymasını bilmelidir. Bizler Mescid-i Aksa için, Kudüs için, Gazze için, Filistin için bedeller ödedik. Vatandaşlarımız Mavi Marmarada şehit oldular. Kudüs’ün akıbeti bizlerin hayat mücadelesinin tam merkezinde yer almalıdır.İsrail şunu unutmasın ki; bizler yeniden bedel ödemeye hazırız ve hep hazır olmaya devam edeceğiz ! Gerekirse hepimiz Filistine gider, orada Filistinli kardeşlerimizle omuz omuza mücadele eder yine de Mescid-i Aksa'yı yalnız bırakmayız." (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir