• DOLAR 8.473
  • EURO 10.042
  • ALTIN 493.539
  • ...
Siirt Umut Kervanı'ndan hayırseverlere kurban çağrısı

Her yıl binlerce yetim ve muhtaç aileye kurban eti ulaştıran Siirt Umut Kervanı, bu yılki kurban çalışmalarını "Kurbanınız Umut Olsun" temasıyla başlattı.

Siirt Umut Kervanı Derneği Başkanı Ramazan Tokdemir, yaptığı açıklamada, bu yıl yurt içi kurban hisse bedellerinin bin 250 TL, yurt dışı kurban hisse bedellerinin ise 750 TL olarak belirlendiğini aktardı.

Tokdemir, hayırseverlerin vekâletleri doğrultusunda, kurbanlıkların temininden hijyen ortamda kesimine, saklanmasından muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımına kadar bütün süreçleriyle hayırseverlere yardımcı olamaya hazır olduklarını söyledi.

"Kurban hem fert hem de toplum yararını barındırıyor"

Kurban ibadetinin Allah’a yakın olmaya, sevgisini ve rızasını kazanmaya, verilen nimetlere şükretmeye vesile bir ibadet olduğunu belirten Tokdemir, "Kurban için de hem fert hem de toplum yararı barındıran bir ibadettir. Kurban, müminlerin paylaşarak birbirleriyle yakınlaşmasıdır. Kurban, İslam’ın şiarı, Allah’a bağlılığın sembolü mali bir ibadettir. Allah (celle celaluhu) ‘… Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği (kurbanlık) hayvanlar üzerine belli günlerde (onları kurban ederken) Allah’ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin yoksula fakire de yedirin.’ (Hac, 22/28) buyurmuştur. ‘Kim imkânı olduğu hâlde kurban kesmezse bizim mescidimize yaklaşmasın.’ (İbn Mâce, Edahî, 2) Hadisi şerifi ise kurban ibadetinin ne kadar önemli olduğuna işaret etmektedir." ifadelerini kullandı.

"Hayırseverlere yardımcı olmaya hazırız"

Hayırseverlere çağrıda bulunan Tokdemir, "Batman Umut Kervanı olarak ibadet bilinciyle geçen 16 yılda yardımcı olduğumuz gibi bu yılda hayırseverlerin vekâletleri doğrultusunda, kurbanlıkların temininden hijyen ortamda kesimine, saklanmasından muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımına kadar bütün süreçleriyle yardımcı olamaya hazırız." dedi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir