• DOLAR 9.535
  • EURO 11.16
  • ALTIN 551.449
  • ...
Hindu barbarlığı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Siyonist rejimin Filistinde uyguladığı zulmü Hindistanda putperest Hindular müslümanlara uygulamaya başladı.

AA'da geçen habere göre  Uttar Pradeş eyaletine bağlı Gaziabad’da yaşayan Abdussamed isminde 75 yaşındaki bir müslüman saldırıya uğradığı gerekçesi ile polise başvurdu

Şikayetinde Samet, "Jai Shri Ram (Tanrı Ram’a selam olsun)" ve "Vande Mataram (Anavatana boyun eğiyorum)" gibi Hinduizm’e ve Hindu milliyetçiliğine ait çeşitli sloganlar atmaya zorlandığını belirtti.

Saldırganların sakalını kestiğini ve kendisini bıçakla tehdit ettiğini dile getiren Samet, "Beni Pakistan casusu olmakla suçladılar." dedi.

 

Görüntüler sosyal medyaya düştü

Samet’i kaçıran Hindu aşırılıkçıların yaşlı adamı darp ederken kaydettikleri görüntünün sosyal medyaya düşmesi ise tepkiye yol açtı.

Söz konusu videoda yaşlı adamın kalın bir sopayla dövüldüğü, yüzüne tokat atıldığı ve sakalının makasla kesildiği görülüyor.

Sosyal medyada tepki

Aralarında gazeteci, yazar ve siyasetçilerin olduğu çok sayıda kullanıcı, yaşanan olaya tepki gösterdi.

Tüm Hindistan Müslüman Meclisi Birliği (AIMIM) Başkanı ve Haydarabad Milletvekili Asaduddin Uveysi, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Hindutva ideolojisinde cesaretin her zaman zayıf yaşlı adamlara veya küçük gençlere saldırmak olduğunu belirterek, bunun her zaman bir çete tarafından yapıldığına dikkat çekti.

Uveysi, Hindistan Ulusal İnsan Hakları Komisyonu’na konuya ilişkin bir tepki verip vermeyeceğini sorarak, Müslümanların onur haklarının Hindutva çetelerince gasp edildiğine dikkat çekti.

Söz konusu Hindu çetelerin Müslümanların sakallarını hedef aldığına işaret eden Uveysi, "Bu hasta suçlular kendi toplulukları tarafından dışlanmalıydı. Bunun yerine onlar muhtemelen gelecekteki bakan ve milletvekilleri olma yolundalar." ifadelerini kullandı.

Hint Amerika Müslüman Konseyi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da Samet’in başına gelenlerin son bir ayda Müslümanlara yönelik düzinelerce olaydan biri olduğu anımsatıldı.

Akademisyen Ashok Swain ise Hindistan’da seçimi kazanmak için "İslamofobi dışında" her şeyin başarısız olacağını kaydederek söz konusu hadiseye tepkisini gösterdi.

Saldırganlardan biri yakalandı.

Polis yetkilileri, Samed’e şiddet uygulayanlardan birinin yakalandığını, diğerlerinin ise arandığını açıkladı.

2022’de ülkenin en büyük eyaleti Uttar Pradeş’te gerçekleştirilecek seçimler öncesi Müslümanlara yönelik şiddetin artması, ​​​​​​​Hindu milliyetçiliği ideolojisi güden iktidardaki Hindistan Halk Partisi’nin (BJP) "halkı kutuplaştırarak oy elde çabası" şeklinde yorumlanıyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir