• DOLAR 9.486
  • EURO 11.052
  • ALTIN 547.24
  • ...
Starlink, uçak yolcularına da internet sunacakmış
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

SpaceX şirketinin, dünyanın ulaşılamayan her noktasına internet götürme projesi kapsamında fırlattığı Starlink uyduları, şu an bazı bölgelere hizmet vermeye başladı. Ancak SpaceX, gelecekte bu hizmeti birçok farklı yerde de kullanmak istiyor.

UÇAKLARDA DA KULLANILABİLECEK
SpaceX, uçuş sırasında yolculara Starlink ile kablosuz internet sağlamayı planlıyor. Starlink Başkan Yardımcısı Jonathan Hofeller, bu konuyla ilgili birkaç hava yolu şirketi ile görüştüklerini söyledi.

Hofeller, "Geliştirme aşamasında olan kendi havacılık ürünümüz var ve bugüne kadar bazı testler gerçekleştirdik. Bu ürünün çok yakın bir gelecekte uçaklara yerleştirilmesini düşünüyoruz." dedi.

SpaceX gerekli izinleri alabilirse, dünyadaki birçok uçakta Starlink internet hizmeti kullanılabilecek.

SpaceX’in 1 milyon kadar Starlink kullanıcısına terminal dağıtmak için izni bulunuyor. Ancak şirket; ABD Federal İletişim Komisyonu'ndan gemiler, uçaklar ve kamyonlar için de izin alırsa, terminal dağıtma izni 5 milyona kadar çıkacak.

Starlink, şu anda 50Mb/s ila 150Mb/s arasında internet hızları ve 30-40ms gecikme süresi sunuyor. Ancak yeni uyduların fırlatılması ile birlikte bağlantı hızları da artacak.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir