• DOLAR 9.732
  • EURO 11.346
  • ALTIN 563.37
  • ...
Mardin Umut Kervanı Ramazan ayında binlerce aileye insani yardım ulaştırmanın sevincini yaşıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

 

Umut Kervanı Vakfı, kurulduğu günden bu yana Türkiye’de ve dünyanın birçok bölgesindeki yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmalarına aralıksız sürdürüyor.

 

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te Mardin’de “Ramazan Umut Olsun” sloganıyla yardım çalışmalarına başlayan Umut Kervanı, dağıttığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor.

Fakir ve muhtaçların ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında bugüne kadar kentte birçok faaliyet yapan Mardin Umut Kervanı, Ramazan bereketini paylaşmak isteyen hayırseverlerin yardımları sayesinde ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

Ramazan ayı içerisinde gıda yardımlarının yanı sıra bağışlanan, temizlik, giyim, ayakkabı, kırmızı et ve alışveriş kartlarını da ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Mardin Umut Kervanı, ay boyunca binlerce mağdur aileye yardım ulaştırdı.

Yapılan yardım hakkında açıklamalarda bulunan Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, kendilerine destek veren hayırseverlere teşekkür etti.

 

“Ramazan ayında toplamda 370 bin TL değerinde çeşitli yardımlarımız oldu”

Akman, “Ramazan’da bereketiyle gelip gitti. Çok yoğun bir çalışmamız oldu. Ay boyunca yüzlerce aileye gıda paketi ulaştırdık. Mardin Umut Kervanı olarak Mazıdağı, Yeşilli, Dargeçit, Nusaybin, Kabala ve Ortaköy’de temsilciliklerimiz var. Tüm temsilciliklerin ortak noktasında Mardin Umut Kervanın koordinesi var. 600’e yakın aileye gıda paketi ulaştırdık. 900 aileye giyim yardımı yaptık. Nakdi olarak 112 aileye 56 bin TL ulaştırdık. Kırmızı et paketleri dağıtımımız oldu, 264 aileye 50 TL değerin alışveriş kartı ulaştırdık. Ev eşyası yardımımız oldu, sıcak yemek, ekmek yardımlarımız oldu. Afrika’daki muhtaçları iftarlar verdik. Afrika’da 600 kişiye iftar verdik. Ayakkabı yardımı yapıldı, su kuyuları açıldı. Hamdolsun toplamda Ramazan ayında 370 bin TL değerinde çeşitli yardımlarımız oldu. Tabi bu yardımlar hayırseverlerin katkılarıyla ve üye ile gönüllülerimiz çalışmasıyla yapıldı. Her birine tek tek teşekkür ediyorum.” dedi.

Filistinliler için acil yardım çağrısı

Filistinliler için yardım çağrısında bulunan Akman, “Bir asırdan fazladır Filistin coğrafyasında israil, ırkçı ve siyonist bir anlayışla işgal ve katliamlarını aşamalı olarak programlı bir şekilde sinsice devam ettirmektedir. Ne yapabiliriz diye düşündüğümüzde öncelikle israil mallarını boykot etmeliyiz ve maddi anlamda elimizi taşın altına sokmamız lazımdır. Herkesi, Umut Kervanı Vakfı’nın başlatmış olduğu ‘Filistin’e Acil Yardım’ kampanyasına imkanları dahilin de destek olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir