• DOLAR 8.359
  • EURO 9.934
  • ALTIN 485.288
  • ...
Doktora “Sen görürsün” demek suç sayıldı

Eruh Aile Sağlığı Merkezinde görevli Doktor Aydın, kendisini tehdit eden şahsı savcılığa şikâyet etti. Bunun üzerine soruşturma başlatan Cumhuriyet Başsavcılığı, şahsın yargılanması gerektiğine karar vererek mahkemeye sevk etti.

 

Eruh Asliye Ceza Mahkemesi, Doktor Özgür Aydın’a parmağını sallayarak ‘Sen görürsün’ diyen şahsı suçlu buldu. ‘Sen görürsün’ kelimesini tehdit suçu sayan mahkeme tarafından şahıs para cezasına çarptırıldı.

Mahkemenin verdiği kararı değerlendiren Doktor Özgür Aydın, “Aile sağlığı merkezimizde bana parmağını sallayan ve ‘Sen görürsün’ diyen kişi ne olduğunu gördü. Eruh Cumhuriyet Başsavcılığınca yargılanmasına karar verilen kişi Eruh Asliye Ceza Mahkemesince basit yargılama usulünce duruşma dahi yapılmadan adli para cezasına çarptırılarak HAGB kararı verildi. Ayrıca 4 bin TL civarı da avukatlık ücreti ödemesi gerekecek. Yani ‘Sen görürsün’ kelimesi tehdit suçu sayıldı. Bu güzel karardan ötürü yargımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ayrıca kişiye tazminat davası açılması için de avukatlarımız gerekli yasal işlemleri en yakın zamanda başlatacaklar.” dedi.

Doktor Aydın, kişiye tazminat davası açılması için de gerekli yasal işlemleri en yakın zamanda başlatacağını kaydetti.(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Yorumunuz başarıyla gönderildi.
Moderatörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken bir hata gerçekleşti.