• DOLAR 32.834
  • EURO 35.233
  • ALTIN 2447.62
  • ...
​İşgal rejiminin gözü konumunda olan Kürecik NATO Radar Üssü kapatılsın
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İşgalci terör rejimin Filistin ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları nedeniyle Anadolu Gençlik Derneği Malatya Şubesi öncülüğünde “Büyük Kudüs Konvoyu” sloganıyla basın açıklaması ile araç konvoyu yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Otopark alanında düzenlenen kitlesel basın açıklamasına kentteki STK’lar ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Basın açıklamasını okuyan Anadolu Gençlik Derneği Malatya Şube Başkanı Vahdettin Altınova, ABD’nin ve siyonist yapıların İncirlik ve Kürecik başta olmak üzere tüm üstlerinin bir an önce kapatılması gerektiğini kaydetti.

“İşgalci terör rejimi; genç, çocuk, kadın, hamile yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimizi şehit etmiştir”

Altınova, “Terör örgütü israil, 1948 yılından itibaren sistemli olarak devam ettirdiği saldırı ve katliamlarında; Filistinli kardeşlerimizi şehit etmeye, evlerinden ve topraklarından çıkarmaya, masum insanları tutuklamaya, tecavüz, küstahlık ve şımarıklığına dünya kamuoyunun gözü önünde devam etmektedir. Terör örgütü israil’in mübarek Ramazan ayında başlattığı ve Ramazan Bayramı’nda devam ettirdiği saldırılarda; 200’den fazla Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Binlerce Filistinli kardeşimiz yaralandı. Şehit olanların 60’ı çocuk yaşta Filistinli kardeşlerimiz. Kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama çağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz şehit düşmüştür.” diye hatırlattı.

“İşbirlikçi siyonist örgütlere karşı bir an önce İslam Birliği’nin kurulması gerekmektedir”

İşbirlikçi ABD ve Avrupa başta olmak üzere siyonizm’in kölesi olmuş ülkelerin gerçeği görmeme hususunda kendilerini şaşırtmadığını belirten Altınova, “Bu devletler kurulduğu günden bu yana batılın yanında yer olmaya devam etmişler, katliamlara ortak olmuşlar ve yaşananlara sessiz kalmışlardır. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği, terörist israil’in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır. Bu kuruluşların İslam alemine ve insanlığa zerre kadar faydası yoktur. Kuruluş amaçları terörist israil’i yaşatmak ve israil’in terör örgütü olarak dünya’ya hükmetmesine zemin hazırlamaktadır. Bu işbirlikçi siyonist örgütlere karşı bir an önce İslam Birliği’nin kurulması gerekmektedir.” diye kaydetti.

“Ülkemizde yer alan ABD’nin ve siyonist yapıların İncirlik ve siyonist işgalci rejimin gözü konumunda olan Kürecik başta olmak üzere tüm üstlerinin bir an önce kapatılması gerekir”

Altınova, “Bunun yanında ülkemizde yer alan ABD’nin ve siyonist yapıların İncirlik ve Kürecik başta olmak üzere üstlerinin bir an önce kapatılması gerekmektedir.  Biz şunu açıkça biliyoruz ki Kürecik bugün İsrail’e gözcülük yapmakta ve israil’in adeta gözü konumundadır. Bu yüzden Filistin’e, Kudüs’e, Mescidi Aksa’ya öncelikle yapacağımız en büyük yardım ve vereceğimiz en büyük destek hiç şüphesiz ki bu radar üssünü kapatarak Terörist israil’i kör etmek olacaktır. Öte yandan Terörist İsrail ise vicdan sahibi insanlara haber ulaştırma noktasında çalışmaya yapan basın kuruluşların binalarına saldırmaktadır. Filistinli kardeşlerimize yapılan haince saldırıların, ilk Kıblegahımız Mescid-i Aksa’ya karşı küstah baskınların ve tecavüzlerin dünya kamuoyunda yer almaması için gayret göstermektedir.” diye dikkat çekti.

“Allah’a karşı savaşan herkes yenilecektir”

Saldırıların başladığı ilk günden itibaren Türkiye ve İslam ülkeleri başta olmak üzere dünya’nın dört bir yanında Filistinli kardeşlere destek mesajlarının geldiğini belirten Altınova şöyle devam etti:

 “Hangi dinden ya da ırktan olursa olsun vicdan sahibi insanlar ellerinde Filistin bayrakları ile meydanlara inip, hep bir ağızdan israil’in terörist olduğunu haykırmaktadır. Tarih boyunca görüldüğü gibi yenileceklerini anlayan zalimler, azgınlıklarını şiddetlendirmiştir. Tüm azgınlıklarına, şiddetli saldırılarına rağmen ise yenilmişlerdir. Çünkü onların akıl edemedikleri bir şey vardır; O da Allah’a karşı savaşan herkes yenilecektir ve Allah’tan başka güç yoktur. Terör örgütü israil’in işgal ettiği Kudüs ve Filistin topraklarından sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan İsrail’e, Filistinli kardeşlerimiz ve birlik içerisinde olan Müslümanlar en büyük tokadı yakında vuracaklardır.”

“Dünya’ya ve bölgeye huzur ancak terörist israilin yok olmasıyla gelecektir”

Altınova, son olarak şunları kaydetti: “Bugün Peygamber Efendimiz (sav)’in başlattığı kutlu yolculuğun izinden giden Hazreti Ömer’in, (Radıyalluhu Anhu) Selahaddin Eyyubilerin, Yavuzların, Abdülhamitlerin, Hasan El Bennaların, Seyit Kutupların, Necmettin Erbakanların, Şeyh Ahmet Yasinlerin, Filistinli direniş önderlerin devam ettirdiği büyük Kudüs yürüyüşünde bayrağı teslim alma vaktidir. Bu kutlu yolculukta milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak başlattığımız Büyük Kudüs Konvoyu şu anda tüm Türkiye’de 81 ilde gerçekleştirilmekte ve dualarımızla Filistin’de özgürlük için mücadele eden kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı tüm Türkiye’de kardeşlerimiz göstermektedir. Başlattığımız bu mücahedemiz; başta Kudüs olmak üzere tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle siyonizm'den kurtulana dek devam edecektir. Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Allah burada toplanan kardeşlerimize, Özgür Mescid-i Aksa'da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Özgür Filistin topraklarında kardeşlerimizle beraber bir arada olmayı nasip etsin. Yaptığımız dualar tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olsun. Zafer İslam’ındır ve zafer yakındır!”

Basın açıklamasının ardından araç konvoyu, NATO Kürecik Üssünün bulunduğu bölgeye doğru yola çıktı. (İLKHA) 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir