• DOLAR 8.689
  • EURO 10.404
  • ALTIN 499.558
  • ...
Gazze Sağlık Bakanlığı: Şehid sayısı 119'a yükseldi

Siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 10 Filistinlinin daha şehid olmasıyla, toplam şehid sayısı 119'a yükseldi.

Siyonist işgalcilerin, Gazze'ye saldırıları sürüyor. Önce kara operasyonu başlatıldığı duyuruldu. Daha sonra "Gazze’ye girildi" açıklamasından geri adım atıldı, ancak karadan topçu atışlarıyla Gazze'ye saldırılar sürüyor. Siyonist basını, orduyu basını Gazze'ye kara operasyonu konusunda yanlış bilgilendirmekle eleştirdi.

Gazze'nin kuzey kesiminin doğu ve batı bölgelerindeki sivil yerleşim alanları, top atışlarının yanı sıra hava ve denizden de eş zamanlı olarak yoğun biçimde bombalandı.

Saldırılar nedeniyle kentin kuzeyinde elektrik kesintileri yaşanırken, bombalanan bölgelerden alevlerin yükseldiği görüldü.

Söz konusu bölgelere ambulans ve sivil savunma ekipleri sevk edildi.

Siyonist işgalcilerin 10 Mayıs'tan bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 28'i çocuk, 15'i kadın olmak üzere 119 kişi şehit oldu, 830 kişi ise yaralandı. Bölgede can kaybının artabileceği belirtildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir