• DOLAR 8.697
  • EURO 10.398
  • ALTIN 497.51
  • ...
Malezya'da Filistinliler için bağış kampanyası başlatıldı

MyAqsaDefenders adlı girişim başlatan 14 kuruluş, yayımladıkları ortak yazılı açıklamada, Mescid-i Aksa ibadet eden Müslümanlara saldırılar ve Filistin'in Şeyh Cerrah Mahallesi'nde Filistinlilerin evlerine el konulmasını öfkeyle karşıladıklarını bildirdi.

Bu kapsamda 11 Mayıs'ta yaptıkları toplantıda Filistinlilere kısa, orta ve uzun vadeli nakit yardımı toplamaya karar verdiklerini duyuran kuruluşlar, "MyAqsaDefenders olarak 10 milyon Malezya Ringgiti (20 milyon TL) değerinde fon toplayacağız. İlgili kuruluşlar tarafından şimdiye kadar 2 milyon ringgit (4 milyon TL) başarıyla toplanmış olup fonu artırma çabaları devam etmektedir." açıklamasında bulundu.

Bugüne kadar toplanan paraların yarısıyla Siyonist rejim saldırılarından etkilenen Al-Aksa Kliniğinin tamir ve bakım ihtiyaçlarının karşılanıp kliniğin ilaç stokları ve mobil ventilatör gibi acil ihtiyaçlarının giderileceği aktarılan açıklamada, "Geri kalan 1 milyon ringgit (2 milyon TL) ise Kudüs'teki Filistinlilerin evlerinin onarımına yardım için tahsis edildi." ifadesi kullanıldı.

Hedeflenen bağış miktarına ulaşılması için Malezya halkının desteğini beklediklerini belirten kuruluşlar, "MyAqsaDefenders'ın çaba ve hedefleri, sizlerin güçlü desteği olmadan kesinlikle gerçekleştirilemez. Bu nedenle, Mescid-i Aksa ve Kudüs'ü savunma kararlılığını ortaklaşa geliştirmek için tüm kurumların etkinliği ve sanatçıların da desteğini memnuniyetle karşılıyoruz." açıklamasında bulundu.

Siyonist rejim'in 10 Mayıs'tan bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 28'i çocuk, 15'i kadın olmak üzere 109 kişi şehit oldu, 621 kişi yaralandı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir