• DOLAR 9.5
  • EURO 11.05
  • ALTIN 548.351
  • ...
Ramazan Bayramı Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne vesile olsun
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İslam aleminde olduğu gibi Gaziantep’te de küçük, büyük herkes sabahın erken saatlerinden itibaren Ramazan Bayramı namazı için camilere akın etti. Sabahın erken saatlerinde Ramazan Bayramı’nı kılmak için camilere akın eden Müslümanlar, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne kavuşması için dua etti.

Gaziantep'te halk, Ramazan Bayramı'nı büyük bir coşku ile karşılayarak bayrama kavuşmanın büyük bir sevincini yaşarken Müslümanlar Filistin topraklarında özellikle Kudüs ve Mescid-i Aksa'da yaşanan katliamdan dolayı da bayrama buruk girdiler.

Ramazan Bayramı namazı için sabahın erken saatlerinde 7’den 70’e camilere akın eden Müslümanlar, Ulu Camii başta olmak üzere tarihi ve diğer camilerde bayram namazını eda etti.

Cemaatle kılınana namazın ardından hep bir ağızdan dile getirilen teşrik tekbirleriyle minbere çıkan cami imam hatipleri, bayramların anlamını ve önemini anlatan hutbe verdi. Hutbede Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne değinildi.

Namaz sonrası Ramazan Bayramı ile ilgili duygu ve düşüncelerini İLKHA ile paylaşan halk, Ramazan Bayramı’nın Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne, İslam âleminin kurtuluşuna ve Müslümanların vahdet içerisinde bir araya gelmesine vesile olmasını dilediler.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Ramazan Bayramı’nın İslam ümmetinin kurtuluşuna vesile olmasını diledi.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik işgalinin hüznünü yaşıyoruz”

Kudüs’ün kurtuluşu için bütün dünya Müslümanlarına Mescid-i Aksa’yı müdafaa etme çağrısında bulunan Göçer, “Mübarek Ramazan ayını geride bıraktık. Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü yaşıyoruz. Ramazan Bayramı'na kavuştuk. Rabbim inşallah bütün Müslümanların bayramını mübarek etsin. Son günlerde terör şebekesinin, Filistinli kardeşlerimize ve Mescid-i Aksa'ya yönelik işgalinin hüznünü yaşıyoruz. Her ne kadar gerek Ramazan ayını gerek Ramazan Bayramı'nı buruk karşılamış olsak da inşallah Rabbim özelde Gaziantep’imize genel anlamda ülkemize ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı mübarek eylesin.” dedi.

“Allah bu bayramı kardeşliğimize ve Kudüs'ün özgürlüğüne vesile kılsın”

Ramazan Bayramı’nın bütün İslam alemine hayırlar getirmesini dileyen Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğü imam hatiplerinden Süleyman Bür ise Müslümanların bayramını tebrik ederek şunları söyledi.

“Rabbimiz Kurban ve Ramazan Bayramı’nı bize hediye etmiştir. Bizler bayramlarımızı sevinç ve coşku içerisinde kutlamak istiyoruz. Ama maalesef bu iki yıldır iki nedenden dolayı bayramınızı tamamen bayram olarak kutlayamıyoruz. Buruk bir sevinç içerisindeyiz. Birincisi malum olduğu üzere geçtiğimiz yıldan beri bir hastalık ümmetin ve dünyanın başına bela olmuş. Cenab-ı Allah bir an evvel bizi Koronavirüs illetinden muhafaza eylesin. Bu hastalıktan bizi kurtarsın. Hayırlı bir şekilde mümin kardeşlerimizle kucaklaşarak akrabalarımızı ziyaret ederek eski günlerdeki gibi güzel bayramlar kutlarız. Bayramımızın buruk geçmesinin diğer nedeni ise bugün maalesef Kudüs'te, Filistin'de Siyonist terör şebekesinin yaptığı zulümlerdir. Son 15 yıl içerisinde baktığımızda israil özellikle Kudüs'e saldırmak, bir fitne çıkarmak, Kudüs'e saldırmak fosfor bombaları ile saldırmak, Gazze'deki çocukları katletmek, kadınları dul, çocukları yetim bırakmak, sevincimizi kursağımızda bırakmak için özellikle Ramazan ayını seçiyor. Bu sene de maalesef son birkaç gündür televizyonlarda acı içerisinde Kudüs’te yaşananları gözyaşları ile izliyoruz. Vahşi bir şekilde dünyanın ve Birleşmiş Milletlerin gözü önünde, barışı savunan, ‘demokrasi ve özgürlük’ diyen bütün Avrupa devletlerinin gözü önünde israil adeta orada büyük bir zulüm ve katliam gerçekleştiriyor.”

“Kudüs işgal edildiği için bayramımızı buruk geçiriyoruz”

Ramazan Bayramı’nın Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Osman Platin de, “Bütün Müslümanların Ramazan Bayramı mübarek olsun ve Ramazan ayında tuttukları oruçları Rabbim kabul eylesin. Bütün Müslümanlara Rabbim hidayet bilinci versin. Kudüs'e sahip çıkmak için bilinç versin. Rabbim tüm İslam alemine hidayet versin. Hüzünlüyüz bir taraftan kafirler Müslümanları katlediyor, bir taraftan Kudüs işgal ediliyor. Bundan dolayı bayramımızı buruk geçiriyoruz. İslam alemi ve Müslümanlar için inşallah Rabbimize dua edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösteren Ömer Naimoğlu da emperyalistlerin Türkiye’deki İncirlik üssü başta olmak üzere tüm üslerinin bir an önce kapatılmasın istediğini söyledi.

“İncirlik üssü başta olmak üzere diğer diğer tüm üslerinin kapatılması istiyoruz”

Naimoğlu, “Ramazan ayından sonra bizleri Ramazan Bayramı’na ulaştıran Rabbimize hamd ve senalar olsun. Bu bayram bizler için biraz buruk geçiyor. Son zamanlarda Kudüs ve Filistin'de yaşananlar gerçekten vicdanlarımızı rahatsız etmekle birlikte bayramlarımızın buruk geçmesine neden oluyor. Filistin'deki kardeşlerimiz için birkaç adım atılmasını istiyoruz. Öncelikle İncirlik üssü başta olmak üzere diğer diğer tüm üslerinin kapatılması için adımların atılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Kudüs için canlarımızı ve mallarınızı infak etmeye hazırız”

Müslümanların Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya canlarıyla, mallarıyla sahip çıkmaları gerektiğini ifade eden Seydi Kayalar da şöyle konuştu:

“İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım. İnşallah İslam alemi bayramı tam anlamıyla yaşar. İslam alemi Ramazan ayına maalesef yine buruk girdi. Rabbim israili kahru perişan eylesin. Ramazan ayında inşallah garibanlara infak etmiş ve bu ayda kazananlardan olmuşuzdur. Tüm İslam aleminin byramı mübarek olsun. Rabbim nasip ederse Kudüs için canlarımızı ve mallarınızı infak etmeye hazırız ve infak etmek zorundayız.”

“Müslümanların özellikle yöneticilerin gerçekten samimi olmaları gerekiyor”

Siyonist terör şebekesinin, Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarından dolayı Ramazan Bayramı’na buruk girdiklerini belirten Emrullah Yıldırım ise, “Ümmetin bu konuda yarası derin, işgalci israilin zulmü altında yıllardan beri inim inim inleyen Müslümanlar var. Bu konuda dünya Müslümanların özellikle yöneticilerin gerçekten samimi olmaları gerekiyor. Ümmet dualarıyla, yürüyüşleri ve gösterileriyle üzerine düşeni yapıyor. Ama gerçek manada yöneticilerin bu konuda daha duyarlı olması gerekir. Filistin'e asker ve silah yardımında bulunması gerekiyor. Çünkü siyonistler bundan anlıyor. Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı mübarek olsun.” diye konuştu.

“Ümmet olarak biz üzerimize düşeni yapmalıyız”

Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda Müslümanların daha samimi olması gerektiğini ifade eden Bekir Yeniekinci de, “Ramazan Bayramı İslam ümmetine mübarek olsun. Ümmeti Muhammed için hayırlara vesile olsun. İsrailin kahrolması için elimizi açıp dua ediyoruz. Rabbimiz orada olanları görüyor. Allah bazı şeyleri yapmakta muktedirdir. Ama önemli olan ümmet olarak biz ne yapıyoruz? Biz sadece dua ediyoruz. Tamam, dua edelim ama önce ümmet olarak biz üzerimize düşeni yapacağız. Malımızla ve canımızla cihad edeceğiz. Hangimiz cihadı kendi içimizde hissediyoruz?” diye sordu.

“Kardeşçe birlik olduğumuz zaman inanın daha güzel günler gelecektir”

Ramazan Bayramı'nın İslam aleminin uyanışına, birlik ve beraberliğini sağlamasına, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne vesile olmasını dileyen Süleyman Turan, “Ramazan Bayramı mübarek olsun. Rabbim bizi inşallah daha güzel bayramlara, ramazanlara hep beraber ulaşmayı nasip eylesin. Bu konuda bize düşen görevler de var. Allah rızası için birbirimizi sevelim, koruyalım, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkalım. Birbirimizden uzak kalmayalım. Birbirimizi gerçekten sevelim. Küçük hatalarımızı affedelim. Allah bile affederken biz neden birbirimizi affetmeyelim? Kardeş olduğumuz zaman, birlik olduğumuz zaman inanın daha güzel günler gelecektir. Yoksa siyonist güçler, Rabbim onları kahreylesin. Filistin'de, Mescid-i Aksa'ya saldırıyor. Gerçekten bayramı yaşadığımızı sanmayın, içimiz kan ağlıyor. Rabbim inşallah bu günlerin sonunda bizi selamete çıkarsın, İslam alemine birlik ve beraberlik versin. Ama bunun için de gerçekten sadece dua etmek yetmiyor birbirimizi sevelim ve sahip çıkalım.” dedi.

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, “8 milyonluk israil için 1.5 milyar Müslüman eğer ebabil bekliyorsa, ebabiller gelse israili değil bizi taşlar” sözüne atıfta bulunan Ahmet Arslan da tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir