• DOLAR 8.405
  • EURO 10.181
  • ALTIN 507.39
  • ...
SON DAKİKA
76 baro başkanından siyonist işgal rejimine kınama

Açıklamada, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği saldırıyı kınamak, saldırının karşısında durmanın, hukuka aykırılığın, savaş suçunun, insan hakları ihlallerinin karşısında durmak demek olduğu belirtildi.

İşgal rejiminin Filistin topraklarında insanlık suçu işlediğine dikkat çekilen açıklamada, “Hatta BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinin ifade ettiği gibi, Kudüs’te yaşananlar insan hakları ihlalinden öte tam anlamı ile bir savaş suçudur. İsrailin hakkı olmayan yere tecavüzü ve müdahalesi kabul edilemez.” denildi.

İşgal rejimini kınamanın her insanın boynunun borcu olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Evrensel tüm hukuk metinlerinde güvence altına alınmış yaşam hakkını, din ve vicdan özgürlüğünü, ibadethane dokunulmazlığını hiçe sayarak saldırıda bulunan israili kınamak bırakın her hukukçunun her insanın boynunun borcudur. İsrail uluslararası kararlara, sözleşmelere saygı duymasını öğrenmeli, buna aykırı davranışlarının hesabını da uluslararası arenada vermelidir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “İsraili işgal ettiği Filistin topraklarındaki yasadışı uygulamalarını sonlandırmaya ve bölgede gerginliği ve hukuksuzluğu artıracak hareketlere son vermeye davet ediyoruz. İsrailin 4 gündür Filistin halkına karşı yaptığı saldırıları; uluslararası hukuka ve insan haklarına aykırılığını hep birlikte dile getirmekle israilin hukuk ve insanlık dışı bu saldırısını şiddetle kınıyoruz. BM Genel Kurulu başta olmak üzere uluslararası tüm kurumları, engelleyici yaptırımları derhal gündeme almaya çağırıyor, uluslararası kamuoyunu Filistin halkı için harekete geçmeye davet ediyoruz.”(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir